Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

Spleeter - תוכנה מרשימה להפרדת שירה, בס, וכו' מקובץ קול

huckbuc

Recommended Posts

לפני כמה ימים התוודעתי לתוכנה הזו, שמשתמשת בבינה מלאכותית (רשת נוירונים) כדי לפצל קובץ אודיו לכמה ערוצים  - שירה, בס, תופים וכו'.   התוצאה לא מושלמת, אבל ממש ממש לא רעה:

לא מצאתי באינטרנט דוגמה מוצלחת להוצאת תפקיד הבס משיר, שזה מה שמסקרן אותי במיוחד.

עוד פרטים ודוגמאות כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הדוגמאות באתר זה רק מפצל בין השירה למוסיקה ולא לפי כלים מסויימים, אלא אם פיספסתי משהו?

אם זה באמת יכול לפצל בין כלים באיכות שהיא מבצעת פיצול בין השירה למוסיקה אני בהחלט אקנה אותה כי אני עושה המון טרנסקריפציות ומוציא תפקידים של בס.

אגב, אני גם משתמש בתוכנה מעולה שיודעת להאיט את הטמפו מבלי לפגוע באינטנציה, וגם להפך - לשנות את האינטונציה באינטרוולים של חצאי טונים למעלה ולמטה. אני משתמש בה המון, אפשר להוציא תפקידים מהירים ומורכבים ממש בקלות, והתוכנה גם יודעת לזהות סולמות, אקורדים, ומהירויות. ה״בעיה״ היחידה היא שזה רק למק או iOS.

https://supermegaultragroovy.com/products/capo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני קורא, התוכנה יודעת לעשות שלושה סוגים של הפרדות: (1) שירה + כל השאר (2) שירה + תופים + בס + כל השאר (3) שירה + תופים + בס + פסנתר + כל השאר.

לא ניסיתי עדיין את התוכנה בעצמי, ולא מצאתי באינטרנט הדגמות טובות שלה להפרדת תפקיד הבס.  הכי קרוב זה מה שקורה ב-0:54 כאן:

אבל תפקיד הבס כאן הוא של סינתסייזר, וכל השיר מבאס ולא מייצג את מה שהייתי רוצה להזין לתוכנה. 

מוריס - כתבת "אם זה באמת יכול לפצל בין כלים באיכות שהיא מבצעת פיצול בין השירה למוסיקה אני בהחלט אקנה אותה", אבל התוכנה בכלל חינמית!  אני חושד, אבל, שההתקנה לא טריוויאלית, כי מדובר בספריית פייתון שצריך להוריד מ-GitHub.

תודה על הלינק ל-Capo, לא הכרתי את התוכנה הזאת.  כמעט תמיד אין לי בעיה לזהות סולמות ואקורדים, אבל אני כן מוצא את עצמי לפעמים מאט הקלטה כדי להבין מה קורה בחלק מאד מהיר.  האם פיצ'ר ההאטה של התוכנה הזאת יותר טוב מה -Change Tempo של Audacity החינמית והמצוינת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, huckbuc כתב:

מוריס - כתבת "אם זה באמת יכול לפצל בין כלים באיכות שהיא מבצעת פיצול בין השירה למוסיקה אני בהחלט אקנה אותה", אבל התוכנה בכלל חינמית!  אני חושד, אבל, שההתקנה לא טריוויאלית, כי מדובר בספריית פייתון שצריך להוריד מ-GitHub.

אופס... יצאתי חומוס :)

אין לי בעייה לקמפל פייטון, אני עובד רק על מק ומק מבוסס יוניקס וקיימים כלי פיתוח להכל.

בנוגע לשאלה שלך, אני לא מכיר את Change Tempo אבל אנסה אותה ואתן לך חוות דעת והבדלים על שתיהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבר יותר משבוע מאז שהתוכנה שוחררה, ואני מתפלא מהאדישות שמפגינה קהילת הבס העולמית .  ב-Talkbass אני רואה אפס התייחסות, וביוטיוב ובווימיו עלו לא מעט הדגמות של הפרדה לשירה + ליווי, אבל אני עדיין לא רואה שם הדגמות כמו שצריך להפרדה של בס.  הכי קרוב שמצאתי זה הסרטון הבא, שמדי פעם שומעים בו את הבס בנפרד:

אבל זה שוב שיר עם תפקיד בס לא סטנדרטי, אז אני לא יודע עד כמה התוצאה מייצגת. 

אם לא תהיה ברירה, אצטרך להפשיל שרוולים ולהכין משהו בעצמי 😎

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהסיבה העיקרית לאדישות עליה אתה מדבר היא בעיקר בגלל חוסר הנוחות בשימוש.

זו לא תוכנה שאתה מוריד ומפעיל ומצריכה ידע טכני להגדיר אותה ולהריץ.

אפילו לי, שלא חסר ידע טכני בדברים האלה, לא היה את התמריץ להתעסק עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

בתור מישהו שהמתעסק בוידאו היה לי תמריץ להתעסק בזה ואני חייב להגיד שזה כמו קסם.

התוצאה לא מושלמת ברמה של  stems אבל זה ממש מעולה וזה גם מאוד מהיר, למרות שאני משתמש בגרסא שמתשמשת בGPU עם RTX 2080 TI אז יש מצב שזה overkill.

ממליץ מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה סרטון חדש מיוטיוב, שבו שומעים ב-1:00 כמה שניות של בס מבודד:

בעיניי התוצאה לא מרשימה כמו הפרדת השירה.  הבס נשמע עם attack מוזר, אם כי עדיין אפשר להבין איזה תו מנגן בכל רגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

ניסיתי אותה עכשיו על שיר של אחת הלהקות שלי, שהקלטתי בחזרה עם קונדנסר שטח 
שיר רוק פשוט עם שירה גיטרה בס ותופים

כל העסק כולל ההתקנה של התוכנות הנלוות והפיצול לקח לי כ10 דקות

פיצלתי את הטראק ל4:

1. השירה פוצלה נהדר

2. התופים גם חוץ מכמה מצילות פה ושם שהוא פספס

3. הבס פוצל מזעזע. בקושי שליש מהתפקיד ואני יודע מה ניגנתי שם. כל מה שעל מיתר מי נמוך משום מה הוא לא תפס בכלל, מה שניגנתי על מיתר לה הוא תפס חצי

4. הטראק האחרון הכיל את כל הגיטרה,  קצת מצילות ואת כל תפקידי הבס שהוא לא הצליח לתפוס

בשורה התחתונה זה אחלה כלי שבא לי ממש בזמן כי חיפשתי דרך לפצל את התופים מהאודיו כדי לעשות להם מיקס בנפרד

עריכה אחרונה על ידי Duba
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Duba יש מצב שהפיצול של הבס יצא לא טוב בגלל הקובץ אודיו או ההקלטה?

ניסית לפצל בס משיר באיכות גבוהה (הכוונה לקובץ MP3 של שיר ״אמיתי״) ולבדוק את התוצאה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, iBass כתב:

@Duba יש מצב שהפיצול של הבס יצא לא טוב בגלל הקובץ אודיו או ההקלטה?

ניסית לפצל בס משיר באיכות גבוהה (הכוונה לקובץ MP3 של שיר ״אמיתי״) ולבדוק את התוצאה?

@iBass ברור שיש סיכוי שזה בגלל האודיו. ניסיתי את זה על ההקלטה שלי כי רציתי לבדוק אם זה מתאים לצרכים שלי

בכל מקרה, סתם בשביל הניסוי פיצלתי עכשיו את הבס של Teen Town מקובץ mp3 של סרטון ביוטיוב.
התוצאה הרבה יותר מרשימה, הוא הצליח להוציא כמעט את כל הליין! הסאונד יצא אמנם נורא עמום אבל למי שמחפש ללמוד תפקידים זה מושלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שנים מאוחר יותר...

אתמול גיליתי שאיזה מתכנת הקים אתר בשם moises.ai, שמאפשר גישה ידידותית ונוחה ל-spleeter דרך האינטרנט.  ניסיתי איתו את השיר "טוב שבאת" של גידי גוב, ומה אני אגיד לכם - זה עובד ממש לא רע!  הנה מיקס חדש, עם בס מודגש, שהכנתי לשיר מתוך הערוצים המבודדים שהאתר נתן לי:

מאד מרשים בעיניי, ואני רואה שאני צריך לתקן כמה פינות בטרנסקריפשן שהכנתי.

השלב הבא: אפליקציה שמכינה מערוץ הבס המבודד קובץ pdf של תווים.  בטח כבר יש משהו כזה איפשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...