Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

עזרה : בס 6 מיתרים?

MrHoney

Recommended Posts

אהלן, 

התעניינתי לאחרונה בבס עם 6 מיתרים. בעיקר לטון יותר גבוה וטון יותר נמוך. וגם בשביל סולואים. 

השאלה היא האם יש זה באמת כזה משנה מבס של 4 מיתרים? ואולי עדיף להשקיע על בס רגילה( 4) חדשה?

בנוסף האם זה שאני רגיל ל4 מיתרים יכול להיות שיהיה לי קשה לעבור ל6?

תודה לכל העוזרים 🙂

עריכה אחרונה על ידי MrHoney
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, MrHoney כתב:

האם זה באמת כזה משנה מבס של 4 מיתרים?

אני מנגן על 5 מיתרים כבר מעל עשור ונהנה מאוד מהעובדה שאני לא צריך לשנות כיוון כשכולם עוברים לדרופ די או סי,

אבל יש אנשים שמעדיפים כמה גיטרות בס 4 מיתרים בכיוונים שונים כדי להתאים לסיטואציות שונות.

זה מאוד תלוי במה אתה רוצה להוציא מהבס, איזה מוזיקה אתה מנגן וכדו'. 

לפני 6 שעות, MrHoney כתב:

האם זה שאני רגיל ל4 מיתרים יכול להיות שיהיה לי קשה לעבור ל6?

כשעברתי מ4 ל5, המעבר הרגיש לי טבעי ולא היתה לי בעיה בכלל, אבל כל פעם שניסיתי להחזיק בס 6 מיתרים איבדתי את עצמי לגמרי על הצוואר.

אז כן, אם אתה רגיל ל4 זה משנה, זה יכול להיות קשה ולפעמים זה ממש טכניקה שונה.

אבל אם אתה באמת רוצה לעשות את המעבר, אל תתן לקושי לעצור בך, בסופו של דבר זה עניין של אימון והרגל.

אז הכי חשוב, אל תקנה לפני שאתה מנסה ואל תקנה אם אתה לא רואה בזה סיבה או צורך.

תומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שניגן מעל 20 שנים על 6 מיתרים ולאחרונה חזר למקור אני יכול לומר לך שאם אתה לא מנגן בעיקר סולואים או אקורדים על בס, אין מה לחפש בשש מיתרים.

זה מדליק, זה Cool, זה כיף להתנסות, אבל בסופו של יום, אחרי תקופה ארוכה מאוד שבה האגו דיבר וחשבתי לעצמי שלרדת משש לארבע זה כביכול לרדת ברמה (שזה באמת הדבר הכי טיפשי שאפשר לחשוב), 4 מיתרים זה הכלי האולטימטיבי. הדבר היחיד שאני מצטער עליו הוא שלא חזרתי לנגן אל 4 לפני 10 שנים.

תתנסה, זה בהחלט פותח אופקים, אבל שוב, אם אתה לא בקטע של ג׳אז וסולואים ואקורים, ממש אין צורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש מודה לכם על העזרה.

האמת שאני כן מתעניין באקורדים ובסולואים ו6 מיתרים נשמעץ באמת cool. אבל בעקבות מה שאמרתם,iBass וTomer, אני חושב שאולי כן אני אקנה 4 מיתרים או אפילו חמישה.

חשבתי לקנותבס אקטיבית או פסיבית או שניהם ביחד( כמו הsire m2). ואני מתלבט בין music man s.u.b ray 4 לבין sire m2 לבין 

HOFNER IGNITION CAVERN VIOLIN BASS HI-CA-SB. מה דעתכם חברים? 

אני גם בעיקר מנגן רוק פאנק קצת מטאל ומשתדל לגוון בין סגנונות שונים. חשוב לי בעיקר שהחלק האחורי של הגשר יהיה די נוח וחלק. ישלי בס של yamaha trbx 304 והיא די סבבה אבל חשבתי להשתדרג.

תודה לכל העוזרים, 

שיהיה לכם יום מבסבס 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת