Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

למה בס אקטיבי נשמע כמו בס אקטיבי גם כשהכל על flat

lukatch

Recommended Posts

הבן הצעיר שלי שאל אותי ולא הייתה לי תשובה טובה. אבל הוא צודק, באמת יש את המאפיין הזה של בס אקטיבי, ששומעים בצליל גם כשכל הנובים באמצע, בלי boost או cut של שום תדר. זה לא אמור להישמע כמו בס פאסיבי במצב כזה? 

הוא טוען גם שבמצב אקטיבי הבס קצת מקומפרס. אני אמרתי שאני לא רואה סיבה למה הוא יהיה מקומפרס, חוץ מזה שהוא מוציא גיין יותר גבוה ואתה מנגן יותר חלש עם האצבעות, אז הנגינה שלך היא יותר "מקומפרסת". 

אבל את כל זה אני אומר מתוך ניחוש ולא באמת מתוך ידע. תעזרו לי פה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי בכל מקרה הסיגנל עובר בתוך מעגל אלקטרוני עם ג'וקים ונגדים וקבלים? אלא אם היה סוויטץ בייפאס שעוקף את כל המעגל. ככה נראה לי.

בסטינגריי 91 ההיא שהיתה לי, התקנתי סוויטץ בייפאס כזה, יותר כדי לבטל את הצריכת סוללה (מה שלא בטוח שקרה בבפועל) אבל הסיגנל היה הרבה יותר חלש ככה גם לעומת מצב פלאט. 

וכמעט לא שימושי לכלום.. בלי שום אפשרות למשחק בסאונד, אפילו לא לסגירת טון.

כך היה גם בוורוויק שלי עם הפראמפ מק המקורי שהיה לו מצב פאסיב, לפני שהחלפתי לה פראמפ.

אולי יש מי שאוהב ככה בלי שום משחק, אני לא. בכל אופן זה נראה לי הסיפור.

עריכה אחרונה על ידי tomersg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי פריאמפ איכותי באמת אמור להיות כזה - כשהכל פלאט, מעבר בין שני המצבים אמור להיות שקוף.

קראתי על זה לא מזמן ואם זכור לי נכון, הפריאמפ היחידי שבאמת מתנהג בצורה כזו זה הפריאמפ של מייק פופ [אלה שמותקנים על 99% מהפודרות].

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה נכון לגבי כל בס אקטיבי. זה בטוח נכון לגבי כל בס עם פיקאפים אקטיביים.

כמו שמוריס אמר, עם פריאמפ איכותי לא אמור להיות הבדל כשהוא ב flat ואם לא מוסיפים לו gain. בהרבה פריאמפים יש מיני-כפתור פנימי שמאפשר להוסיף gain בפריאמפ (או להפחית) יחסית למצב הפאסיבי (bypass).

-----

כנראה שבכל מקרה נוכחות של מעגל אקטיבי בהכרח תשנה את אופי הסאונד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל פרהאמפ של nordstrand שבדקתי, מצב אקטיבי פלאט נשמע כמו פסיבי.

הכפתור שמעביר בין אקטיבי לפסיבי אמור להעביר סאונד ללא פרהאמפ.

עריכה אחרונה על ידי nonpoint
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...