Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

מעבר לפלאטוואונד

DL191

Recommended Posts

שלום!

אני רוצה לנסות פעם ראשונה פלאטוואונד.

קניתי ג׳אז בס חמש מקסיקנית על אף שאני מתחבר לסאונד יותר חם ולכן חשבתי לנסות לשים עליה פלאט. רעיון הגיוני?

אשמח אם תוכלו להמליץ לי על בסיסטים שמנגנים עם פלאט כי אני לא ממש מתמצא בנושא הזה ורוצה להכיר יותר את הסאונד ואת ההבדלים.

ובנוסף אשמח גם אם תוכלו להמליץ לי על סט חמישה מיתרים פלאט טוב.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש הרבה שנים בפלאטס על חלק מהבאסים שלי. תמיד השתמשתי בתומסטיק-אינפלד ג'ז פלאטס כי אני גיר-סנוב וזה מה שכל מי שנחשבים ממליצים. אלה מיתרי בוטיק שמיוצרים באוסטריה, הם יקרים וצריך להתרגל לתחושה (הם רכים מאוד, מרגישים כאילו שמת 040 ואז הורדת טון שלם את כל הבס), אבל נשמעים טוב. 

ואז, לפני שנה, הכל השתנה. הרצל רז נתן לי במתנה סט ארני בול פלאטס Group 4 שהיה על בס למשך כמה דקות, הלקוח לא אהב ורצה לזרוק. הוא אמר, תיקח, אתה היחיד שאוהב פלאטוואונדס. הייתי ספקן כי אלה מיתרים זולים מאוד יחסית, ואת הראונדס של ארני בול (סלינקי'ז) אני לא סובל. אבל לנסות צריך. שמתי אותם על בס, ואיזה הלם: אלה הפלאטוואונדס הכי טובים שהיו לי בחיים. סאונד ופיל. אז זהו: הכי זולים, הכי זמינים (אפשר למצוא אותם במרום - את ה-4 מיתרים בכל אופן, לא יודע לגבי 5 מיתרים) - והכי טובים. אתה מאמין בניסים? 

תשים לב שמדובר על הסט עם המעטפה הכחולה, ולא על סלינקי'ז פלאטוואונד!

P02810.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סאונד של פלאטס: קבל כמה דוגמאות קלאסיות - 

משתמשי פלאטס שיפתיעו אותך: ג'ון פול ג'ונס (לד זפלין), סטיב האריס (איירון מיידן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר בפלאטס עסקינן, היות ולא השתמשתי אף פעם בפלאטס למרות שיש לי סט לה בלה חדש על המגירה שקורץ לי כבר כמה חודשים...

האם פלאטס נשמעים כפי שהם נשמעים גם כשהם חדשים או שלוקח להם קצת זמן לאבד את הקריספ שיש לראונדס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוקח להם קצת זמן, לפעמים חודשיים-שלושה, אבל אחר כך הם מתייצבים על הסאונד האופטימלי שלהם וככה זה יישאר עוד 10-15 שנה. חסכוני, מה?

ג'יימרסון היה "מיישן" מיתרים - היה לו בס במרתף שכל תפקידו לתת למיתרים להתיישן. הוא שם עליו סט חדש, כיוון, מרח במרגרינה (שלא יחליד), וככה זה חיכה שם עד שהוא רצה להחליף מיתרים אבל בלי לקבל צליל חד מדי של מיתר חדש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדמיין אותו (את ג'מרסון) יורד למרתף באמצע לילה חשוך עם חבילת מרגרינה ביד... הבס קולטת אותו במדרגות ומתחילה לרעוד מפחד בפינה, נזכרת מה קרה בפעם הקודמת. 

LaBella 760N מצופי ניילון שחור. מעולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...