Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

קני רוג'רס והטלקסטר בס גירסה 1

lukatch

Recommended Posts

ניגן יפה, הבחור. שימו אוזניות ותשמעו איך צריכה להישמע טלקסטר בס מהדור הראשון - למעשה ריאישיו של הפרסיז'ן הראשונות עם הסינגל-קויל (SCPB). 

לסיכום, בשלוש אותיות: G-A-S

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמתי לב וגם הרמונית טרצה זה בסדר, לא?

את השיר לא אהבתי מעולם (אני זוכר אותו מ-72', הוא "צעד במצעדים" גם אצלנו), אבל הסאונד פה, אתה יכול לקרוא לו אנמי עד שהפרות יחזרו מהמרעה, אני מת על זה. 

והנה משהו שאתה לא שמת לב אליו: כיסוי הכרום לגשר הוא של פרסיז'ן פוסט-57' ולא של טלה-בס (-; 

לכיסוי של הטלקסטר בס / SCPB דווקא היה יתרון כי הוא היה פתוח מאחור, ויכולת להרכיב אותו ישר (כשהמיוט יושב על המיתרים) או הפוך (בלי מיוט), ולשנות לפי הרצון. 

אגב, הכלי הראשון שלו היה קונטרבס. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמתי לב וגם הרמונית טרצה זה בסדר, לא?

בסדר מאיזו בחינה?  זה לא צורם - יוצא בסך הכל היפוך של הרה-מינור - אבל לדעתי הוא לא התכוון לזה: בכל המקומות המקבילים האחרים בשיר הוא מנגן רה, וכך גם בגירסת האלבום, שלה טרחתי והקשבתי עכשיו.  ב-1972 עוד לבשתי חיתולים, כך שלא הכרתי את השיר עד היום, אבל גם לדעתי הוא לא משהו.  דעתי לגבי הסאונד של הבס קרובה יותר לדעה של רונן, אבל על טעם וריח וגו'.

קני רוג'רס ניגן בס?  ואפילו קונטרבס?  כבוד!  לא ידעתי. עכשיו אני רואה שהוא גם ניגן לעצמו בס ב-Just dropped in, שנכנס לפנתאון בזכות ביג לבובסקי האליל:

ולגבי תולדות הכיסוי כרום - ברור שלא ידעתי.  הבורות שלי הרבה יותר עמוקה ;-) רק בזכות הפורום הזה נודע לי שיש (או לפחות אמור להיות) הבדל בסאונד בגלל פרטבורד או גוף מעץ זה או אחר.  עד שנשאבתי ל-ibass חשבתי שזה רק עניין קוסמטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש אוהב את הסאונד של הפה שם דווקא, טעות משונה אבל אני חושב שאו שהוא ממש זרם אם זה או שהוא עשה את זה בכוונה כי הוא ברח חזרה לרה.

והסאונד של הבס אדיר בעיני...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שני עניינים - אחד, היכולת שלו לנגן ליין בס כזה ולשיר נון-שלאנט בו-זמנית, די מרשימה. ודבר שני, כנראה בגלל שהוא התחיל עם מיומנות של קונטרבס, הוא לא מעיף עין לכיוון הצוואר של הבס אפילו פעם אחת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

קני רוג'רס הצטרף לגיג הגדול בשמיים.  יהי זכרו ברוך.

כפי שאילן כתב, הוא היה גם קונטרבסיסט, ועכשיו אני רואה שגם ממש לא רע!  הנה סרטון אתו, מנגן על קונטרבס את Satin Doll של אלינגטון לצד דדלי מור (!) על הפסנתר.

עוד כמה קליפים -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.5.2015 at 12:11, lukatch כתב:

עוד שני עניינים - אחד, היכולת שלו לנגן ליין בס כזה ולשיר נון-שלאנט בו-זמנית, די מרשימה. ודבר שני, כנראה בגלל שהוא התחיל עם מיומנות של קונטרבס, הוא לא מעיף עין לכיוון הצוואר של הבס אפילו פעם אחת. 

בהחלט- זה די אופייני למוזיקאים שבאו (או ניגנו הרבה) מקאונטרי\בלוגראס\אמריקנה. בכלל, לנגן ולשיר בו״ז זו יכולת מוערכת בחסר 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...