Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

התלבטות והתיעצות - הרכב מוטאון - מתופף מבאס..

tomersg

Recommended Posts

איך אני שונא את המצבים האלה של התלבטות, אבל כנראה שאין לי מזל... :(

אני שנים אוהב מוזיקת מוטאון וכל מה שג'יימס ג'יימרסון ניגן, ומתאמן על זה הרבה בבית. אבל לצערי לא היה לי כל כך עם מי לנגן את זה על באמת..

לפני כחודשיים או שלושה, נתקלתי במודעה בפייסבוק של זמרת שמחפשת בסיסט להקמת הרכב מוטאון, וישר קפצתי על ההזדמנות והתחלנו לנגן.

אתמול עשינו חזרה חמישית. אחרי חופשת מחלה של שבועיים. יש כבר 8 או 9 שירים. פחות או יותר מוכנים ויושבים. חלקם קלים, חלקם יותר מתוסבכים.

בהרכב יש את הזמרת, בחורה אמריקאית, שולטת בחומר ובשפה, שרה יפה, אבל די קטנטונת, לא ארתה פרנקלין, ווליום קצת חלש.

סקסופוניסט רציני ומשקיע, גיטריסט כנ"ל, קלידן נחמד, קצת ילד, וסטודנט עסוק, אבל יש פוטנציאל. ונקודת החולשה לטעמי היא המתופף.

הוא גם די ילד, מצד אחד מאוד בעניין, ומאוד אנרגטי, הבעיה שהוא מפציץ, זה כמו לנגן מוטאון עם מטאליסט או פאנקיסט..

וזה עוד יותר בעיה, כי בווליום הזה, כמעט לא שומעים את הזמרת. יש גבול עד כמה אפשר להגביר אותה.

כמובן, כמו רוב המתופפים הצעירים, הוא גם בטוח שאם הוא יסבך את העניינים, ויעשה מלא מעברים, זה יהפוך אותו למגניב יותר. מה שלא. להיות יציב זה יותר מגניב.

במקרה אני גם מכיר את המורה שלו, וגם תלמידים שהיו למורה הזה, והמורה ידוע בתור מתופף מלחמות, וכך גם תלמידיו..

בכל אופן, עניין העוצמה האגרסיביות של המתופף הציקו לי מהרגע הראשון, וניסיתי להעיר לו על כך בתחילה בנימוס ובעדינות, אבל כמו הרבה פעמים עם חבר'ה צעירים, הם לא בדיוק נוטים להקשיב לאחרים..

בקיצור, אני מתלבט אם פשוט לנטוש. וזה חבל לי, אמנם לא בטוח אם להרכב הזה צפויה איזה הצלחה מסחרית או עסקית, אבל אני מאוד אוהב מוטאון. מצד שני המתופף פשוט הורס לי את הכיף..

מניסיוני המר, הצבת אולטימטום בסגנון זה או אני או הוא - בדרך כלל מהווה חרב פיפיות ואתה נדפק ממנה.

אפשר גם להעמיד פנים שהכל סבבה, אבל לצערי אני לא שחקן פוקר טוב.

אתמול היה עימות בנינו, די מבאס, שוב על רקע העצמה והאגרסיביות של התיפוף, ועוד מעבר שהרס את הגרוב.. ובסוף הבסיסט יוצא דביל במקרים האלה..  וקצת מגוחך שנגן בן 40+ עם ניסיון של 25 שנה נגינה, יריב עם מתופף בן 22..

בקיצור מתלבט. אשמח לעצות מועילות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי קטע דומה מאוד בהרכב שניגנתי איתו בעבר.

פתרנו את זה בכך שכל ההרכב עבר לנגן בווליום מאוד חלש.

בשלב מסויים (מאוד מהר) המתופף היה חייב להירגע בשביל לשמוע את כולם, וכך יצא שהוא התחיל לנגן חלש ורגוע יותר ואפילו נהנה מזה.

נסו... לא יכול להזיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת שזה ההרכב של הזמרת? אז נראה לי שאין ברירה - דבר איתה ותעיפו את המתופף

לפי מה שתיארת זה עניין של אופי ואף אחד לא יצליח לחנך אותו

מה גם מוסיקאי שלא מצליח להבין את תפקידו בשיר לא באמת מוסיקאי טוב והוא עוד ידפוק אתכם בהמשך

אם אתה לא יכול להעיף אותו - תלך אתה. חבל על העצבים. הגעת לשם בשביל הכיף ואם זה לא קורה אז אין מה לחפש שם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...