Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

boss gt 10b ומידי

nemo

Recommended Posts

אני עוד מעט קונה boss gt 10b, המידי שלו אומר שאני יכול לשלוט על הלוג'יק פרו שיש לי במחשב גם דרך הבס כמקלדת שליטה או רק דרך הלחצנים והאקספרשן פדאל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חייב להמיר את הסיגנל שמגיע מהבס למידי קודם לכן, או ע"י פיק אפ מידי ( כפי שנאמר לפני ) או ע"י ממיר אחר. קשה לי להאמין שלבוס יש ממיר כזה built in, אז אופצית הלחצנים אכן יותר ריאלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

יש לו גם מידי אין וגם מידי אווט, ואמנם לא הגיע איתו פיקאפ מידי אבל לרולנד יש פיקאפ מידי שעולה איזה 350 שקל זה יעבוד? כי תכלס רולנד ובוס זה אותה חברה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידי הוא פרוטוקול תקשורת, סוג של שפת מחשב למעשה. לכן הקשר בין בוס לרולנד חסר חשיבות בקטע הזה - כל פיקאפ מידי יעשה את העבודה ( כולל כמובן זה של רולנד ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה הקצרה לשאלתך, היא לא.

יציאת ה-MIDI ב-GT10B מיועדת לשליטה על מכשיר, תומך MIDI, נוסף. לדוגמא, אם יש לך מולטיאפקט נוסף ואתה רוצה להחליף בו פריסט באותו זמן שאתה מחליף פריסט ב-GT10B, או לסנכרן את הטמפו של דיליי חיצוני לטמפו של ה-GT10B וכד'.

כניסת ה-MIDI מיועדת לשליטה מרחוק על ה GT10B. לדוגמא, החלפת פריסטים או שינוי פרמטרים ע"י קונטרולר חיצוני או מחשב.

כדי להפוך את הבס ל'מקלדת שליטה', אתה צריך מכשיר שימיר את הסיגנל המונופוני שיוצא מהבס ל-MIDI.

ה-GT10B יודע לקבל רק סיגנל אנאלוגי מונופוני ולכן לא יוכל לבצע את ההמרה הנ"ל.

גם פיקאפ MIDI אינו מספיק. למרות שמו המטעה, הוא אינו ממיר את הסיגנל ל-MIDI. כל מה שהוא עושה זה פיצול של הסיגנל לכל מיתר בנפרד (הוא למעשה יוצר סיגנל קוואדרפוני - אם אתה מנגן על בס 4 מיתרים). כדי להפוך את הסיגנל שמגיע מהפיקאפ הזה ל-MIDI חייבים ממיר ייעודי, כמו לדוגמא ה-GR55 של רולנד (שגם מגיע עם סאונדים של סינתיסייזר ואפקטים), או כל מכשיר אחר מסדרת ה-GR שלהם. לפני כמה שנים הם הוציאו גם ממיר בלבד (ללא סאונדים) שנקרא GI-20, אבל לדעתי הוא לא מיוצר יותר.

קיימות אופציות נוספות בשוק, להמרת הסיגנל ל-MIDI ללא צורך בפיקאפ מיוחד, כמו זה לדוגמא. אבל הדעות על המוצרים הללו חלוקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...