Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

עוד ניסיון לייצר בס שנשמע כמו קונטרבס... הפעם די מוצלח

lukatch

Recommended Posts

בלי השוואה לקונטרהבס לבס הזאת יש סאונד מאוד יפה והייתי שמח לשמוע מה היה יוצא ממנה פרטד.

עם השוואה לקונטרהבס היו שנים שבהן כל הקלטות הקונטרהבס כמעט נשמעו פחות טוב מהבס החשמלית הזאת ופחות אקוסטיות (אהם שנות ה80) רק דוגמא מהזמן האחרון, הקשבתי לדיסק של מקהלת הסקסופונים של אודין פופ, הרכב עם פוטנציאל מטורף עם 2 בסים (קונטרהבס וחשמלית) וסאונד קונטרהבס כלכך גרוע וחשמלי שזה אשכרה הרס לי את הצ'אנס להקשיב לדיסק כמו שצריך.

אני חושב שהבעיה שבגללה אני לא אוכל לעשות את ההחלפה כל עוד היא תישאר (גם לא לEUB) היא העובדה שהכלים קטנים מידי ולא מגבילים ומאבדים את האלמנט הפיזי של נגינה על קונטרהבס, לי מאוד קשה עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי השוואה לקונטרהבס לבס הזאת יש סאונד מאוד יפה והייתי שמח לשמוע מה היה יוצא ממנה פרטד.

קצת אחרי דקה 5:00

הבן אדם לא יודע לנגן, תקשיב רק לסאונד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היצרן ההולנדי נהיה חבר שלי בפייסבוק, ושלח לי עוד פרטים:

Hi Ilan.

Here is some information about us and our Convolution Bass.

My partner Frans Haarmeijer and i make guitars and basses since 1989. We learned it together but never made an instrument together. That changed 3 years ago when Frans came up with the idea of the Convolution bass. We have been experimenting with it since then. I designed the looks of the instrument, Frans the technique behind it. The making we divide among us.

Until now we made custom jobs. The Convolution Bass is the first instrument we make in a batch.

Everything is possible when somebody wants an instrument. We make guitars and basses from 1100 euros up.

Custom jobs are always fun to make! Check our page or Edwin Paanakker's facebook page http://www.facebook.com/edwin.paanakker for custom jobs.

We don't have stores (yet) to show our instruments. But we ourselves deliver worldwide.

Here some info about the Convolution Bass. This bass we make in batches.

About the Convolution Bass MK-1.

The Convolution Bass is an extreme light weight instrument with the mechanical properties of an Upright Bass on which a real Upright Bass-body can be reproduced digitally.

Handy on the road. Sounds better live than the real deal because it has no fysical body in which acoustical feedback can arise.

The bass itself is made of red cedar with a Zebrano top. The bridge is ebony and has piezos in it.

The neck is made extremely light. It is a carbonfibre reinforced neck with light weight tuners.

This is done to make the bass totally in balance.

The fingerboard is ebony, and the top of the headstock is rosewood.

The fingerboard has markers at the usual distances (3rd, 5th, 7th, 9th, 12th, 15th, 17th etc..).

They are luminous (blue), handy for playing in the dark.

The scale is 35".

More basses are being made with different top woods, and body wood.

Tops to choose from right now are; zebrano, spalted maple, bubinga, Rosewood.

We posted pictures of soon to be available bodies.

Included with the bass is the hardware. A small laptop with special software customised for and by us. And an ASIO soundcard with phantom power (The bass gets the power from the soundcard).

You can play with zero latency.

The software and hardware are thoroughly tested.

Prices:

There are 2 choices in strings that give 2 prices.

Bass with flatwound strings: €2467.20

Bass with rope cords: €2537.20

Prices are including VAT (BTW in dutch)

Ex shipping

A website is under construction. Until then we can be reached here.

http://www.facebook.com/pages/Convolution-Instruments/149260701807548

Mail to:

[email protected]

or

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 שנים מאוחר יותר...
לפני 5 שעות, RT כתב:

בס אקוסטית/חשמלית מאד קרובה....  האזינו לסולו בס בערך מ 4:00, באוזניות עם עיניים עצומות. קונטרבס.

נשמע ממש דומה לקונטרבס,

שאלה- האם יש ווידאו של אחת כזו 5 מיתרים עם single cut ככה שיהיה אפשר להשתמש בכל הצוואר?

עריכה אחרונה על ידי Hamami
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את זו. הכותרת של הוידאו מציינת שזו פרטלס אבל בוידאו זה הדגם הרגיל.

אציין שהיתה לי בדיוק כזו פרטלס. הן נשמעות חלומיות ומנגנות מדהים אבל... יש להן בעיית נק-דייב קשה מאוד כי הגוף חלול ומאוד קל, ולעומת זאת הראש -ששת המפתחות סוחבים את כל הצוואר למטה, לכן אחרי כמה שבועות נאלצתי למכור אותה.

מה שמעניין בבס הספציפית הזו היא שיש לנ רק פיקאפ Piezo מתחת לגשר, אין פיקאפ מגנטי, ולכן המיתרים שמתאימים לה כמו כפפה ליד הם מיתרים מיוחדים שת׳ומסטיק מייצרים עבורו והם דומים למיתרים של גיטרה קלאסית. הליבה שלהן עשוייה סיבי טקסטיל ולא מתכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, iBass כתב:

אציין שהיתה לי בדיוק כזו פרטלס. הן נשמעות חלומיות ומנגנות מדהים אבל... יש להן בעיית נק-דייב קשה מאוד כי הגוף חלול ומאוד קל, ולעומת זאת הראש -ששת המפתחות סוחבים את כל הצוואר למטה, לכן אחרי כמה שבועות נאלצתי למכור אותה.

נראה שהבחור בווידאו מצא דרך להתמודד עם זה: 

image.png.2fb493053f9a413faa0790054e3299e7.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@lukatch זה לא הוא מצא דרך להתמודד עם זה. Rick Turner מספק את הפס מתכת הזה עם הגיטרות האלה. היה לי את זה וזה לא פתר את הבעיה. מה שיותר מעצבן זה שבמקום שיתכנן מחדש את הגיטרה ויפתור את הבעיה (ומדובר בכלי לא זול), הוא בחר לפתור אותה באילתור חיצוני. בכל מקרה זה לא עזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שבאמצע שנות ה 90 היה לריק טרנר טור קבוע ב bass player magazine שבו הוא תיאר את התפתחות הבס הזו בזמן אמת - את שלב הרעיון, התכנון, פרוטוטייפ ולבסוף הכלי הסופי. היה לו את כל הזמן שבעולם לתכנן כלי נוח והוא נכשל. אולי זה משהו שנדבק בו מהתקופה שלו באלמביק עם הדגמים הזוועתיים שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא צריך להחזיק את הבס הזה בשביל לדעת שיש שם נק-דייב מהגיהנום. פשוט מסתכלים. הכלל הוא שבשביל איזון טוב עם רצועה, כפתור הרצועה צריך להיות מעל פרט 12. זה נכון בהנחה שהגוף בעל משקל בטווח הנורמלי (לא מתחת ל-8 פאונד) ושמדובר בבס 4 מיתרים. כל מיתר נוסף מוסיף טיונר בקצה, שזה עוד די הרבה משקל במקום הכי לא נכון.

בריק טרנר רנסאנס הרצועה מתחברת מעל פרט 15, עם האקסטנשן זה מעל פרט 12 - אבל פה יש גוף קל מאוד, צוואר כבד ושני טיונרים נוספים, אז האקסטנשן רחוק מלהספיק. אני מניח שהוא מתחבר מאחור לברגים של הצוואר, אז הייתי הולך לחרט שיעתיק לי אותו אבל עם עוד 10 ס"מ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, lukatch כתב:

אני מניח שהוא מתחבר מאחור לברגים של הצוואר

מדויק. זה יוצר לחץ צידי על שניים מהברגים שמחזיקים את הצוואר. אולי זה שום דבר אבל אותי זה מעצבן. אל תתערב לי ביחס האינטימי שבין הגוף לצוואר. נודניק. לא אתה אילן, ריק טרנר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, iBass כתב:

יש את זו. הכותרת של הוידאו מציינת שזו פרטלס אבל בוידאו זה הדגם הרגיל.

היא עדיין מצלצלת כמו גיטרה בס ואילו הבס 4 מיתרים של אלכס זבולוקין מצלצלת הרבה יותר כמו קונטרבס וזה מה שמצא חן בעיני. 

בנה אותה אוקרייני בשם אולג לובנוב. יש לו פייסבוק אבל האתר שלו לא פעיל ואלכס זבולוקין מנגן על הרבה גיטרות בס שלו ביוטיוב. אני אפנה לאלכס ואשאל אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, RT כתב:

מדויק. זה יוצר לחץ צידי על שניים מהברגים שמחזיקים את הצוואר. אולי זה שום דבר אבל אותי זה מעצבן. אל תתערב לי ביחס האינטימי שבין הגוף לצוואר. נודניק. לא אתה אילן, ריק טרנר.

לבס הרוסי טוניקה, שיוצר במקביל בכמה מפעלים עם כמה הבדלים מינוריים, הייתה זרוע טלסקופית לכפתור הרצועה כדי לסדר את הנק-דייב. הזרוע מתקפלת לתוך הבס. לא מבין למה זה לא פיצ'ר בבאסים עם נק-דייב. 

image.png.87ab34cc54698a801d923e7f1a57d9b2.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך חוט דיג ואכן מדובר במיתרי ניילון. מעניין אם זה ישמע באותה רוח על כל בס אקוסטית.

רק העובי שהם דפקו שם.... מה, אין 0.30-0.60?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, huckbuc כתב:

מה עם הפתרון הזה לנק-דייב?  אני שואל ברצינות.

image.png.a02797d2264a6e166e4fb42c9e18903d.png

כובע של פופאי?

ברצינות, זה ימקם את הבס מאד לא נוח יחסית לגוף (שלך)  

לפני 29 דקות, Hamami כתב:

לא צריך חוט דיג ואכן מדובר במיתרי ניילון. מעניין אם זה ישמע באותה רוח על כל בס אקוסטית.

רק העובי שהם דפקו שם.... מה, אין 0.30-0.60?

מישהו צריך להגיד. איזו נגינה נוראית. אין התייחסות לאורכי הצלילים והטכניקה, במיוחד ביד שמאל... מה עם הזרת, לא צריך אותה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, iBass כתב:

מיתרי ניילון עובדים מעולה עם פיקאפ פיאזו, זה לא חדש.

השאלה אם פיאזו יוציא החוצה את אותו גוון צליל...

יש פיקאפים מגנטים שמן הסתם שלא יעבדו עם מתרי נילון.

יש מקרופון שאפשר לשים בפנים.

יש פיאזו שנמצא במגע כלשהו עם הגוף בדרך כלל בגשר.

יש עוד סוגים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת