Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

GK mb108 או Ampeg ba-108?

hg391

Recommended Posts

שלום לכם,

אני מתחיל בבס, ומעוניין לקנות מגבר ביתי, אבל אני מתלבט בין שני מגברים.

GK mb108 או Ampeg ba-108

מה ההבדל ביניהם? ומה עדיף לקנות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא!

לדעתי שני המגברים שבחרת הם לא אופציה טובה. נכון- הם נמכרים כמגברי בס אבל בפועל הרבה בס לא יצא מהם. 

שניהם בעלי רמקול 1 בקוטר 8 אינץ' (על כן 108= 1x8), וזה לא מספיק כדי לייצר תחושת בס. אתה תשמע את הגיטרה אבל לא תרגיש תדרים נמוכים. גודל רמקול מינמלי כדי להרגיש נמוכים הוא 12 אינץ'.

ההספק של שניהם 20-25 וואט (שזה גם ההבדל בינהם GK25, אמפג 20), שזה נמוך מאוד.  שוב כמו בעניין עם הרמקול, גם זה נתון שהוא קצת מתחת למינימום, צריך לפחות 35-40 וואט. 

ממליץ לך לנסות לחפש מגבר יד שניה עם אלמנט 12 והספק של 30-40 לפחות, יהיה בערך אותו מחיר של המגברים שציינת שהם חדשים מהחנות. 

מוזמן להתייעץ איתי בפרטי לגבי זה, אשמח לעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, Noam Zalt כתב:

ברוך הבא!

לדעתי שני המגברים שבחרת הם לא אופציה טובה. נכון- הם נמכרים כמגברי בס אבל בפועל הרבה בס לא יצא מהם. 

שניהם בעלי רמקול 1 בקוטר 8 אינץ' (על כן 108= 1x8), וזה לא מספיק כדי לייצר תחושת בס. אתה תשמע את הגיטרה אבל לא תרגיש תדרים נמוכים. גודל רמקול מינמלי כדי להרגיש נמוכים הוא 12 אינץ'.

ההספק של שניהם 20-25 וואט (שזה גם ההבדל בינהם GK25, אמפג 20), שזה נמוך מאוד.  שוב כמו בעניין עם הרמקול, גם זה נתון שהוא קצת מתחת למינימום, צריך לפחות 35-40 וואט. 

ממליץ לך לנסות לחפש מגבר יד שניה עם אלמנט 12 והספק של 30-40 לפחות, יהיה בערך אותו מחיר של המגברים שציינת שהם חדשים מהחנות. 

מוזמן להתייעץ איתי בפרטי לגבי זה, אשמח לעזור.

אין עליך ! תודה רבה על העצה, עכשיו התחלתי להבין!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Noam Zalt כתב:

שניהם בעלי רמקול 1 בקוטר 8 אינץ' (על כן 108= 1x8), וזה לא מספיק כדי לייצר תחושת בס.

נועם, יש לי את שתי הגירסאות של המיקרומארק, זאת עם רמקול "6 שכבר לא מייצרים, וזאת עם רמקול "8. המיקרומארק הקטנטן ("6) שימש לא מזמן להגביר קונטרבס בגיג בבית קפה פתוח, ונשמע פצצה. אני חוזר: רמקול אחד של 6 אינץ' - השטח שלו הוא בדיוק רבע מזה של רמקול "12. זה גם המגבר שמשמש אותי כמגבר ביתי בחדר העבודה שלי. המיקרומארק השני (עם רמקול "8) משמש את הבן הצעיר שלי (כן, כולם אצלי בסיסטים), סטודנט שנה ב' בשטריקר/ניו סקול. זה מגבר ביתי מושלם

וזה לא שחסרים פה עוד מגברים - יש לי בבית גם שני גאליין-קרוגר MB500. 

image.png.fbb5bcbb35321f5eec9362b14942e4f1.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, lukatch כתב:

נועם, יש לי את שתי הגירסאות של המיקרומארק, זאת עם רמקול "6 שכבר לא מייצרים, וזאת עם רמקול "8. המיקרומארק הקטנטן ("6) שימש לא מזמן להגביר קונטרבס בגיג בבית קפה פתוח, ונשמע פצצה. אני חוזר: רמקול אחד של 6 אינץ' - השטח שלו הוא בדיוק רבע מזה של רמקול "12. זה גם המגבר שמשמש אותי כמגבר ביתי בחדר העבודה שלי. המיקרומארק השני (עם רמקול "8) משמש את הבן הצעיר שלי (כן, כולם אצלי בסיסטים), סטודנט שנה ב' בשטריקר/ניו סקול. זה מגבר ביתי מושלם

וזה לא שחסרים פה עוד מגברים - יש לי בבית גם שני גאליין-קרוגר MB500. 

image.png.fbb5bcbb35321f5eec9362b14942e4f1.png

היי :)

אז מה אתה מציע בעצם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופו של דבר אתה צריך לשמוע ולהחליט, כל אחד מחבב משהו קצת שונה. 

ההמלצה שלי שתחפש בלוחות יד2 לפי התקציב שיש לך. 

ואילן- לא התכוונתי שאין בכלל מגברי בס מספקים ב8 ו6 אינץ', אבל בשילוב עם ראש בהספק של 25 וואט אין הרבה תחושה, לפחות המיקורמארק הוא 60-50 וואט אז יש "בשר" .

אני יכול להבין איך זה עובד טוב בגיג ג'ז עם קונטרה/ חשמלי, אבל לא הייתי מביא מגבר כזה לרוב הסיטואציות, לי אישית זה לא מספיק.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה לשמוע קטע? כבר שלוש פעמים השתמשתי בו כמגבר לגיטרה בס, לא קונטרבס, עם ביג בנד. פעם בחזרה ופעמיים בהופעה (אחת במקום פתוח ואחת באולם). והיה אחלה. 

רמקולים קטנים חייבים להיות מאוד טובים בשביל לסחוב בס. במקרה של מארקבייס, זה בדיוק מה שקורה. מציע ללכת לכלי זמר, הם היבואנים של מארקבייס, לוודא קודם בטלפון שיש להם בתצוגה מיקרומארק 801, ולנגן עליו. 

אגב, לבן הגדול שלי (גם הוא בסיסט) קניתי פיל ג'ונס בריפקייס - שני רמקולים של "5 בסך הכל! ונשמע מעולה. המסקנה היא שזה אפשרי. 

image.png.a4bc1989b20a2c7dcbbffb01ed0f8dcc.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...