Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

פרטלס מזמזמת בתחילת הצוואר

Alon211

Recommended Posts

היי לכולם. הבעיה התחילה כשהחלפתי מיתרים (45-105) אותו עובי כמו שהיה לפני. באזור של ''שריגים'' 1-3 בלתי אפשרי לנגן... בעיקר במיתר G. 

רק שם. יתר הצוואר פיקס... מחיפוש בגוגל נראה שזה קשור לגובה של הנאט (?)  

הלוואי וזה עניין פשוט שאני יכול לפתור בבית בלי לקחת לסטאפ...

מישהו יודע איך אפשר לסדר את זה ? תודה רבה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון שהייתי מנסה הוא לשחרר קצת את מתח הצוואר בעזרת הטראס רוד. ממה שכתבת אני מבין שלפני החלפת המיתרים הבעיה לא היתה קיימת. הנאט לא השתנה בגלל המיתרים החדשים. סביר שעכשיו יש פחות מתח של מיתרים על הצוואר ונוצרה back bow שמשפיעה בדיוק על האיזור הזה בצוואר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, RT כתב:

דבר ראשון שהייתי מנסה הוא לשחרר קצת את מתח הצוואר בעזרת הטראס רוד. ממה שכתבת אני מבין שלפני החלפת המיתרים הבעיה לא היתה קיימת. הנאט לא השתנה בגלל המיתרים החדשים. סביר שעכשיו יש פחות מתח של מיתרים על הצוואר ונוצרה back bow שמשפיעה בדיוק על האיזור הזה בצוואר.

תמיד פחדתי להתעסק בטראס רוד. אולי הגיע הזמן לנסות.... אבל אני ממש לא יודע איך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, Alon211 כתב:

תמיד פחדתי להתעסק בטראס רוד. אולי הגיע הזמן לנסות.... אבל אני ממש לא יודע איך

בהנחה שלא מדובר בפדולה אז ההסמכה שהוענקה לך בפוסט מעלי תקיפה.
צריך לוודא שאתה משתמש במפתח אלן בגודל המתאים. גדול מדי לא יכנס וקטן מדי ישחק את בורג הטראס רוד. באיזו בס מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.12.2021 at 22:24, RT כתב:

בהנחה שלא מדובר בפדולה אז ההסמכה שהוענקה לך בפוסט מעלי תקיפה.
צריך לוודא שאתה משתמש במפתח אלן בגודל המתאים. גדול מדי לא יכנס וקטן מדי ישחק את בורג הטראס רוד. באיזו בס מדובר?

טוני פרנקלין. אני לא רוצה לגרום נזק מכאן החשש לנסות ... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד תסובב טראס כשהמיתרים על הבס ומכוונים. באופן כללי הצוואר צריך להיות כל חייו תחת הטנשן הרגיל שלו, כולל בכיוונים. 

תיקח רבע סיבוב כל פעם, תעצור ותבדוק, עד שזה מסתדר. 

אם אתה מהדק (כיוון השעון), תעצור כשזה מתחיל ללכת קשה. אל תיבהל, גם חצי סיבוב נוסף בתוך הטווח הקשה לא יגרום נזק. 

אם אתה מרפה (נגד כיוון השעון), אתה לא יכול לגרום נזק. אתה כבר תרגיש כשהבורג רפוי לגמרי, הוא מרגיש כמו בורג רפוי. ואז תהדק טיפה בכיוון ההפוך, בשביל שהטראס לא יישב לגמרי חופשי כי אז הוא עלול לרטוט בתוך התעלה שלו. 

כל הנ"ל לא בתוקף לגבי ריקנבאקר בת יותר מ-36 שנה - שם יש טראסים אחרים וטכניקה אחרת. ריקנבאקר שנת 1985 והלאה - הכל סבבה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.12.2021 at 14:59, Alon211 כתב:

טוני פרנקלין. אני לא רוצה לגרום נזק מכאן החשש לנסות ... 

כל עוד אתה לא מפעיל כוח חריג לא תגרום נזק. הכי גרוע... תוציא אותה עוד יותר מכיוון אבל תמיד אפשר לסדר.

הגיון בריא ורגש ביד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...