Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

ריקנבאקר עשו את זה בסוף: 4005XC

lukatch

Recommended Posts

גירסה חדשה ל-4005 ושונה מאוד מהקודמת. הפעם התבססו על גוף של 330WB, עם צוואר שורט-סקייל של שתי אוקטבות, והאינלייז הם - לראשונה מאז 1972 - מה שהאספנים קוראים crushed pearl. 

ה-4005 ההיסטורית התבססה על גוף בסגנון ה-360 עם קרן עליונה מוארכת, וצוואר לונג-סקייל. היא הייתה יקרה מאוד וריקנבאקר התקשו למכור אותן, ולבסוף ב-1975 הורידו את הדגם. היום הן נמכרות סביב $12,000. 

מהדגם החדש, רק 90 באסים ייבנו, כי זה דגם לציון 90 שנות ריקנבאקר. המחיר בינתיים להזמנות מוקדמות הוא $4,099 והבס שתזמינו עכשיו יהיה מוכן רק בסוף השנה. 

image.thumb.png.efe6df1eb7d2a7835c9ccd127fbc1846.pngimage.thumb.png.0074b16ac5bbe3369309bb83d7b1938a.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו באמת חממי, האיש אינו בסיסט, המגבר אינו מגבר בס, ואני בטוח שבתנאים כאלה טרוגלי יכול לגרום אפילו לסטרדיווריוס של עולם הבס - כלומר איבנז באלף שקל - להישמע נורא. 

אני יכול להבטיח לך ש-4005 מקורית נשמעת מצוין - לפחות ה-67' שיצא לי לנסות, ובוודאי אחרי ניתוח קצר להסרת הקבל מפיקאפ הגשר. אגב, היא הייתה מספיק טובה בשביל ג'ון אנטוויסל באולפן למשך שנתיים (69-70), וגם בשביל ג'ק קאסידי, מייק מילס (REM), קולין מולדינג (XTC), מאני (סטון רוזס) ועוד.

בנוסף, כפי שאולי לא הבנת אז אני אחזור, מדובר על בס אחר, סקייל אחר, עצים אחרים, גוף אחר, למעשה המשותף היחיד הוא המספר 4005 ושזאת ריקנבאקר רבע-נפח. כל השאר שונה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר אילן.

24 שריגים במקרה הזה,  זה באמת חידוש לחברה (נקווה שפנדר יאמצו את הרעיון) והגב של האנשים אומר "כבד עלי" אז משתדלים לעשות כלים קלים יותר, ובצדק (או בנפטון מי שמעדיף).

יש הדגמה הגונה יותר של הבס הזו?

"סטרדיווריוס של עולם הבס - כלומר איבנז באלף שקל" קלעת בול!😀

חבל שאין אחת כזו 5 מיתרים 24 שריגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש חידוש עבור ריקנבאקר - גם כי היה להם בעבר דגם שורט-סקייל (3000), וגם כי לפני שנה וחצי הם עשו מספר מוגבל מאוד של דגם שהם קראו לו 4030 שהוא בעצם 4003 עם שורט-סקייל "30 וצוואר שתי אוקטבות. הגוף היה של 4003 (למעשה של 4002, לפי הבירדס-איי והביינדינג וגם כי אני יודע את זה כעובדה מריקנבאקר עצמם, אבל לא ניכנס לזה) ותשים לב שהגשר "זז" למעלה מהמיקום הרגיל שלו בגלל הסקייל הקצר. מזכיר לך שריקנבאקר רגילות זה גם ככה טיפה פחות מלונג-סקייל, הן "33. 

בעניין "נקווה שפנדר יאמצו את הרעיון" - אתה יודע שהיו לפנדר דגמים עם 5 מיתרים וצוואר 24 שריגים, ודיברנו על זה פה, נכון? אני חושב שהבעיה איתם הייתה מבחינתך שהם תימחרו את זה ביותר מאלף שקל. 

image.thumb.png.1a4018dfcf39a446cdf854d574f9768a.pngimage.png.59997473333aecf1d87bfb03010b5a8c.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"בעניין "נקווה שפנדר יאמצו את הרעיון" - אתה יודע שהיו לפנדר דגמים עם 5 מיתרים וצוואר 24 שריגים, ודיברנו על זה פה, נכון? אני חושב שהבעיה איתם הייתה מבחינתך שהם תימחרו את זה ביותר מאלף שקל"

צודק! 👍 ואגדיר זאת בצורה ברורה יותר. "נקווה שפנדר יאמצו את הרעיון כסטנדרט, ובעלות של עד 1000 ש"ח".  אם עלי יכול, גם פנדר יכולים. 

ואם חוזרים לנושא הריקנבייקר, מוזר שאין ווידאו של הדגם החדש. מעניין איך הבסים נשמעות בסלאפ עם מיקום הפיקאפים השונה...

והנה מדריך מגניב לבניית אחת (זה מעל אלף שקל ☹️)

הלינק נמחק כי הוא מסביר איך להפר זכויות יוצרים ברורות מאוד של יצרן שמקפיד עליהן במיוחד

ובלי שום קשר, מה ביינדינג תורם חוץ ממראה של הכלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Hamami כתב:

ובלי שום קשר, מה ביינדינג תורם חוץ ממראה של הכלי?

קןדם כל, מראה זה דבר חשוב. תסתכל פעם על כלי קשת, יש שם לא מעט דברים שנועדו לדקורציה בלבד. כן, אני יודע שהפוסט הבא שלך יגיד שלך לא איכפת מדברים כאלה. בוא נסכם בינתיים שלרוב האנושות כנראה כן איכפת. 

בגיטרות נפח, הביינדינג מגן על השוליים מפני פגיעות ומכות. זה מעין טמבון לגיטרה. לכן הוא שם. כשלוקחים את האסתטיקה של גיטרות נפח ומעבירים לגירסת לסוליד-בודי, כמו לס פול, הביינדינג הוא חלק מהלוק. לס פול הרי מעוצבת בדיוק כמו גיטרת נפח מוקטנת. אבל הריקנבאקר שאנחנו מדברים עליה היא נפח. יותר מדויק, זה כלי chambered, שהתחיל את חייו כקרש בעובי של סוליד-בודי, ואז יצרו בו חלל, וסגרו מאחור עם פלטה. בגלל זה הדפנות הן לא כל כך דקות, ותכלס היה אפשר לעשות את הכלי הזה בלי ביינדינג, אבל זה כל כך מוסיף ללוק שלו. 

אגב, פריט טריוויה קטן - ריקנבאקר מתעקשים לייצר רק בארה"ב ורק מעצים מקומיים, והם גם משתדלים לקנות מספקים אמריקאיים בלבד. אבל הצ'קרבורד ביינדינג, זה עם הריבועים הקטנים, הוא יוצא מן הכלל - מייבאים אותו מגרמניה. איך עושים אותו זה סיפור מעניין שמסביר למה הוא כל כך יקר. לוקחים פלטות של ויניל לבן ושחור בגודל מטר על מטר, בעובי של נגיד 1 מ"מ, ומדביקים אותן לסירוגין אחת על השנייה, שחור-לבן-שחור-לבן וכו', עד שנוצרת קובייה של מטר מעוקב. את הקובייה הזאת פורסים מהצד לפרוסות של נגיד חצי ס"מ, ואז כל פרוסה - לפסים. זה הביינדינג. את הקוביות רואים רק מלמעלה, כי תמיד מדביקים לצד הצ'קרבורד גם פס ביינדינג לבן (או שחור), ולכן גם צריך לחרוט את תעלת הביינדינג בעומק כפול. יש הבדל בין צ'קרבורד ישן (עד אוגוסט 1973) לצ'קרבורד חדש, קשה לראות בעין אבל אם סופרים כמה "קוביות" יש באינץ', רואים שיש הבדל קטן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, lukatch כתב:

כן, אני יודע שהפוסט הבא שלך יגיד שלך לא איכפת מדברים כאלה. 

צודק במאה אחוז! +5

תודה שהסברת לגבי הלינק. חשבתי שסרטי DIY הם יעילים לאנושות (כל עוד לא מדובר באיך מכינים כלי נשק וכדומה) ועוזרים לאנשים ללמוד לעשות דברים בעצמם וגם לחסוך כסף.

אבל אם יש זכויות יוצרים, איך יוטיוב לא מחקו את הסרטון? הם מאוד מקפידים על דברים כאלו, ובאמזון גם מוכרים KIT כזה (שאין אותו כרגע במלאי).

טוב, למעשה, קשה עד בלתי אפשרי להילחם בזה, אלא אם מחפשים משהו ספציפי כמו הרבה ערוצי יוטיוב שדיברו על דבר מסויים לאחרונה, ויוטיוב מחקו אותם (וגם פייסבוק).

אז אילן, אם יש איזה DIY מעולה שמראה איך בונים בס, אסור להפיץ אותו פה, או רק כשזה קשור לחברה מסויימת?

מה קורה אם מישהו מעלה ווידאו של עבודת יד, נניח של ריקנבייקר, ב$12000 והעבודה פשוט יפייפיה ואפשר ללמוד הרבה ממנה, גם את זה אסור להעלות? הנה דוגמה לאדם שבנה בעצמו בס יפייפיה בצורת ריקנבייקר (ושם לה פיקאפ פרסיז'ן וג'אז בס משום מה). גם זה חמץ? (כמובן שאתה מוזמן להסיר את זה אם אתה מוצא לנכון)

תקשיב טוב יוסי חממי. כשמוחקים לך לינק שמפר זכויות יוצרים ומסבירים לך שזה מפר זכויות יוצרים, אל תעלה בתגובה לינק שמפר את אותן זכויות יוצרים של אותו יצרן. בפעם הבאה אני פשוט מוחק לך את היוזר. הסברים נוספים בתגובה הבאה

https://www.youtube.com/watch?XXXXXXXXXX

הנה דוגמא לאיך שהיא נשמעת ( לא מצלצלת כמו ריקנבייקר)

https://www.youtube.com/watch?XXXXXXXXXX

יש לך איזו רשימה של חברות שמותר להעלות DIY שלהם? (מהשיחה האחרונה שלנו, אני מנחש שדברים שנראים כמו פנדר מותר). יש הרבה דברים יפים שמוסברים ברור ויכולים לחסוך פה לאנשים כסף במיוחד בתקופה הזו שהיא מעמיסה על הרבה מבחינה כלכלית, וגם כשעולם המוזיקה מבוטל והרבה בסיסטים יושבים בבית אולי מישהו ירצה לנצל את הזמן ולבנות בס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Hamami כתב:

אז אילן, אם יש איזה DIY מעולה שמראה איך בונים בס, אסור להפיץ אותו פה, או רק כשזה קשור לחברה מסויימת?

1. אם יש זכויות יוצרים, אל תפיץ.

2. אם יש לך ספק בנוגע לזכויות יוצרים, תתנהג כאילו אין לך ספק. 

3. בעניין הספציפי של ריקנבאקר: זה יצרן הגיטרות הקפדני ביותר בעולם בנוגע לזכויות יוצרים. הם הגנו בזמן על הצורה של הכלי שלהם, ולא רק הקונטור והלוגו אלא פרטים עיצוביים ספציפיים כמו המשולש של הלוגו (הצורה עצמה, אפילו בלי הלוגו) או הצורה של פיקאפ ההורסשו. ולכן בניגוד לפנדר, גיבסון וכו', ריקנבאקר נהנים מהגנה של בית המשפט. (פנדר הצליחו להגן רק על צורת ההדסטוק).

חשוב להבין שבתי המשפט בארה"ב לא מגינים על זכויות יוצרים של אדם שבמשך שנים הזניח את ההגנה על קניינו הרוחני. אתה לא יכול לאפשר לכל העולם להעתיק אותך, ואחרי 40 שנה לתבוע מישהו על העתקה. עד שפנדר התעוררו, הם יכלו להגן רק על צורת ההדסטוק. את כל השאר אתה יכול להעתיק. ריקנבאקר תבעו במשך עשרות שנים כל מי שהם יכלו להגיע אליו שייצר כלי שמפר זכויות, או אפילו מכר כלי כזה משומש. 

וגם - זה חשוב במיוחד - המחלקה המשפטית של ריקנבאקר אשכרה שולחת מפעם לפעם תביעות לאנשים שמפרים את הזכויות. אני מכיר אדם שהעלה צילום של הריקנבאקר שלו עם פיקאפ חלופי של ג'ייסון לולאר שהיה רפליקה של פיקאפ הורס-שו מקורי. צילום! והוא קיבל מכתב התראה לפני תביעה מריקנבאקר, עם דרישה להסיר את הצילום מהרשת. זה המקרה הכי קיצוני שאני מכיר עד היום, אבל הוא קרה. 

בקיצור, אל תתעסק עם ריקנבאקר אם אתה לא רוצה צרות, אתה לא יודע על איזה צד יתעוררו בבוקר בסנטה-אנה. ואתה בוודאי לא רוצה לסבך את בעלי האתר הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם כל מה שכתבת, ומדברייך אני מבין שהבחור בסרטון ההוא מסכן את עצמו בכך שריקנבייקר (במקרה הזה) יתבעו אותו, נכון?

לגבי ריקנבייקר, זו הבס האחרונה שהייתי מנגן עליה. פשוט לא מתחבר לצליל ולמגע שלה (וכן, נגינתי עליה כמה פעמים).

אין ספק שהבס מצלצלת מעולה, ועדיין, הטעם שלי שונה.

אני באמת לא מבין בדברים האלו... אבל לגבי מחיקת היוזר שלי, במקום שאתה תעשה את זה, אולי תסביר לי ואני אעשה את לבד. אני תמיד שמח ללמוד.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט תפסיק להעלות הוראות להפרת זכויות יוצרים. זה מסכן את כולנו, וזה גם לא לגמרי מוסרי. 

אם יש לך ספק, תשאל מישהו מהמנהלים בפרטי לפני שאתה מעלה את הלינק שאתה לא בטוח לגביו. 

אם אתה בכל זאת מחליט להיות רובין הוד מטעם עצמך, לגנוב מהעשירים ולתת בחינם לעניים, קח את זה למקום אחר באינטרנט. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי אילן,

ראשית מאוד מענין מה שכתבת על ריקנבקר וזכויות יוצרים ואם כך איך לדעתך הם יגיבו על הליין החדש של ג'קסון? 
ג'קסון חברה מספיק גדולה כדי לדעת לא להתעסק איתם ובכל זאת הם יצרו את הגיטרה הזו (מכוערת פחד לדעתי), מעניין מה דעתך.image.png.a492f7a29f8a9a80abf9fee35d5044af.png

image.png

עריכה אחרונה על ידי ROUGHYY
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיטרה מכוערת לא במקרה. הם לא יכלו להעתיק את הפיקגארד בלי לעוות אותו. האינלייז שונים מאלה של ריקנבאקר, והעניין הבעייתי היחיד הוא הגשר. פה יש יוניט של היפשוט, שהוא שונה מהותית מהחלק של ריקנבאקר, מלבד הפוטפרינט - טביעת הרגל. הוא מספיק שונה בשביל להרחיק אותם מנחת זרועם של הריקנוואפן, כפי שהמחלקה המשפטית מכונה על ידי חובבי היצרן הזה. הדבר הזה נבדק כמובן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.1.2021 at 21:12, lukatch כתב:

פשוט תפסיק להעלות הוראות להפרת זכויות יוצרים. זה מסכן את כולנו, וזה גם לא לגמרי מוסרי. 

אם יש לך ספק, תשאל מישהו מהמנהלים בפרטי לפני שאתה מעלה את הלינק שאתה לא בטוח לגביו. 

רעיון טוב ותודה על ההכוונה. כשארצה לשתף משהו שיש חשד שהוא מפר זכויות יוצרים לפי מה שלמדתי פה, אבדוק בפרטי קודם.

בתאריך 26.1.2021 at 21:12, lukatch כתב:

אם אתה בכל זאת מחליט להיות רובין הוד מטעם עצמך, לגנוב מהעשירים ולתת בחינם לעניים, קח את זה למקום אחר באינטרנט. 

ההוא בנה חיקוי של בס, ואני הגנב? זה בדיוק כמו להגיד שהמטוסים הפילו את שלושת הבניינים בניו יורק ב9/11.

שאלה נוספת,  אם מישהו מראה איך לנגן שיר של מישהו אחר, עם השיר ברקע (כמו הרבה אנשים שעושים ביטיוב) ללא זכויות לביצוע, זו הפרת זכויות יוצרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Hamami כתב:

ההוא בנה חיקוי של בס, ואני הגנב? זה בדיוק כמו להגיד שהמטוסים הפילו את שלושת הבניינים בניו יורק ב9/11.

שאלה נוספת,  אם מישהו מראה איך לנגן שיר של מישהו אחר, עם השיר ברקע (כמו הרבה אנשים שעושים ביטיוב) ללא זכויות לביצוע, זו הפרת זכויות יוצרים?

1. לא, זה לא אותו הדבר. אתה מפיץ הדרכה להפרת זכויות. ב-99.99% מהמקרים זה אכן לא איכפת לאף אחד. לריקנבאקר זה כן איכפת לפעמים. כתבתי לך את זה כבר די הרבה פעמים, חשבתי שנקלט. הרי כתבתי לך על מקרה שבו ריקנבאקר שלחו התרעה למישהו שהעלה צילום של בס ריקנבאקר מקורי עם פיקאפ חלופי שדומה יותר מדי לפיקאפ ריקנבאקר. הוא לא תיכנן אותו, הוא לא ייצר אותו, הוא לא מכר אותו, הוא בסך הכל העלה צילום שלו על בס ריקנבאקר מקורי. 

2. לפעמים כן ולפעמים לא. יש אמנים שאתה לא יכול אפילו להעלות ליוטיוב את עצמך מנגן ארבע תיבות משיר שלהם בלי לקבל מכתב מעו"ד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...