Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

עזרה לבסיסטית בתחילת דרכה

זבוב

Recommended Posts

היי, טוב אני מנגנת פסנתר כבר המון שנים ולאחרונה התחלתי לנגן גם בגיטרה קלאסית, ואז גיליתי את הבס, והבנתי שאני חייבת לנגן בכלי הזה, כמו שבטח רובכם הבנתם... 

יצא לי לנגן על בס כמה פעמים אבל כרגע אני מנגנת על הקלאסית בארבע מיתרים ובקרוב אני יתחיל שיעורים אצל מורה וכו...

הבעיה שלי היא מבחינת הציוד כמובן... כמו אצל הרב

קיצר קראתי כבר את כל השיחות שניהלתם פה לגבי ציוד למתחילים ויש לי התלבטות

מגבר אני כנראה ייקח את ה MARCUS MILLER CMD 101 MICRO 60 של mark bass-החלטה טובה?...

ולגבי גיטרה אני מתלבטת בין גיטרה בס קורבן בייסיק 4 Warwick HV לבין סטרלינג ray4 לבין Fender Player Jazz Bass Tidepool , אני לא רוצה להוציא על זה הרבה כסף כי זה בכל זאת זה כסף של ההורים שלי.

זה משנה אם הגיטרה אקטיבית או פסיבית? 

לא כל כך משנה לי הפיצ׳רים בגיטרה וכל זה, העיקר שיהיה נוח לנגן ושהסאונד יהיה טוב... הפנדר גאז היא עוד בסימן שאלה כי היא קצת יקרה...

השאלה העיקרית שלי  היא אם הוורוויק נוחה וטובה למתחילים?

ואם יש לכם המלצות לגיטרות יותר זולות וטובות למתחילים אשמח לשמוע😉

עריכה אחרונה על ידי זבוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגבר מעולה, החלטה מצוינת. לגבי בס, שלוש האופציות טובות ויש עוד הרבה. זה בעיקר עניין של סט-אפ. גם כלי טוב צריך סט-אפ טוב, ומצד שני כלי זול יכול להשתפר קילומטרים עם עשר דקות של עבודה פשוטה. מישהי מהשכונה חיפשה בס ושאלה אותי, מצאתי לה בבס2 איזה ג'ז בס סינית ב-500 שקל, עשיתי לה סט-אפ והחלפתי מיתרים והבס מעולה. וחוץ מזה, כל בס תישמע מצוין על המגבר שבחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומך במה שלוקאץ אמר. בס מעולה על מגבר גרוע תשמע פחות טוב מאשר בס גרועה על מגבר מעולה. אין צורך לקנו כלי יקר. אני ממליץ תמיד על הGSR200 של איבנז בגלל שהבס נותנת הרבה, נשמעת מעולה וחדשה מהחנות עולה כ1000 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מסכים עם hamami יש לי את הבס כבר קרוב לשנתיים והיא ממש נוחה ונשמעת מעולה. ועוד בונוס: היא עמידה מאוד (אל תבדקי גבולות כמו שאני בדקתי, אבל תאמיני לי שכן). תמורה מעולה למחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסטרלינג Ray 4 יש רק פיקאפ אחד... אלא אם את סגורה על הבס הזו, עדיף בס עם שני פיקאפים ככה יש יותר אופציות לגוונים שונים בצליל של הבס. חשוב לזכור לקנות כלי נגינה עם האוזניים ולא עם העיניים.

שאלה אחרת, האם השם "זבוב" זה בהשפעת הבסיסט של רד הוט צ'ילי פפר FLEA שהמשמעות של השם היא בעצם פרעוש? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אני ממש אוהבת את הבסיסט ובכללי הלהקה, ואם אני לא טועה יש להם כריכה של איזשהו אלבום עם תמונה של זבוב.

וגם בלי קשר זה סוג של כינוי שלי ושל חברות שלי אחת לשניה חחח😅

ואני אשקול שוב את האיבנז תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, זבוב כתב:

כן אני ממש אוהבת את הבסיסט ובכללי הלהקה, ואם אני לא טועה יש להם כריכה של איזשהו אלבום עם תמונה של זבוב.

הבנתי למה את רוצה את הבס הזו. אז פשוט תלכי עליה. זה יגרום לך לנגן הרבה יותר וזה מה שחשוב.

פלי, בסיסט תותח. בשיר Aeroplane יש תפקיד בס תענוג לאוזניים

המלצה לגבי השם. במקום "זבוב" תחלפי ל"זבובה" ככה שאם מוסיפים את האות "ו" באמצע, יוצא "זו בובה" ואז יהיה אפשר להגיד "זו בובה של בחורה" או "זו בובה של בסיסטית". או סתם להחליף את השם ל"בובה של בסיסטית"... אפשר גם להישאר עם "זבוב", לבחירתך.

תזכרי כשתהיה לך את הבס, תנגני סלאפ, והרבה. תעבדי על הצליל של פלי כמה שיותר ותתאמני נכון.

הנה השיר, וכמו שהסברתי מוריס, כשכותבים טקסט ושמים קישור, כן ENTER לא ENTER, הקישור לא הופך לווידאו...

https://www.youtube.com/watch?v=vV8IAOojoAA

עריכה אחרונה על ידי Hamami
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת