Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

מחפש Pickguard טורטייס אדום (שקשוקה) לג'אז בס מקסיקנית

Itay Vaizman

Recommended Posts

Just now, iBass כתב:

איביי מפוצץ בכאלה בגרושים.

הנה אחד.

האמת שלא יצא לי לראות אותו, אני אסתכל

אבל האיכות שלהם סבילה? הוא יתאים לי לבס בכלל? חבל לי לצפות לזה כל כך ולגלות שהוא לא מתאים (אף על פי שאני יכול לקזז פה ושם בשביל להתאים אותו אבל זו התעסקות)

המחיר גורם לי לחשוד כי ראיתי בארץ שזה עולה בסביבות 250 ש"ח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיבה שלא יתאים. אם המוכר מפרסם שזה מתאים לדגם שלך, ויש למוכר פידבק חיובי אז אתה יכול להיות רגוע. שלם עם פייפל ואתה מכוסה.

בסופו של דבר זו חתיכת פלסטיק. אין שום הגיון שבעולם לשלם 250 שקלים עבור חתיכת פלסטיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה... מי שקצת יותר אובססיבי לדברים האלה, יש הבדל גדול בין הטורט של פעם (עד 74) ומה שעושים היום. זה נראה אחרת לגמרי. אתה יכול לקנות בזול, ואתה יכול לקנות וינטאג' אמיתי (יכול להגיע ל-1,000 דולר לפיקגארד מושלם בלי שפיצים שבורים או התכווצות אופיינית), ואתה יכול לקנות מספיטפייר את הדבר הכי דומה למקורי ב-$250. לי יש על הפרסיז'ן טורט מקורי מושלם מ-1965 ותאמין לי שלא תמצא שום דבר שמיוצר היום שנראה ככה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, lukatch כתב:

לי יש על הפרסיז'ן טורט מקורי מושלם מ-1965 ותאמין לי שלא תמצא שום דבר שמיוצר היום שנראה ככה. 

זה דבר שאני אשכרה לא מצליח להבין, ונראה לי כמו כשל שוק.  מה, באמת אי אפשר לייצר היום פיקגארד שנראה בול כמו וינטאג' אמיתי?  הרי אין פה אלכימיה - מישהו עם מספיק סבלנות, ידע ומשאבים בטוח יוכל לעלות על נוסחת הייצור המקורית (פלוס שיחזור אפקט ההתיישנות, אם רוצים), לא?  אז הוא יוכל להשאיר אבק גם לספיטפייר וגם לשוק הווינטאג', בזמן שהוא צוחק כל הדרך לבנק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר 20-30 שנה מנסים ומה אתה יודע, זה לא הולך.

ב-74' כשנגמר המלאי ולא היה עוד, פנדר עשו טורט "מצולם", הדפסה של צילום של טורט אמיתי. ב-75' כבר הבינו שזה לא עובד ועברו לפיקגארדים שחורים.

את הפיקגארדים המצולמים קל לזהות כי (1) בהגדלה רואים את הפיקסלים, (2) תמיד תמצא בפאטרן ציר סימטריה: 

tort2.jpg

tort1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, lukatch כתב:

אה... מי שקצת יותר אובססיבי לדברים האלה, יש הבדל גדול בין הטורט של פעם (עד 74) ומה שעושים היום. זה נראה אחרת לגמרי. אתה יכול לקנות בזול, ואתה יכול לקנות וינטאג' אמיתי (יכול להגיע ל-1,000 דולר לפיקגארד מושלם בלי שפיצים שבורים או התכווצות אופיינית), ואתה יכול לקנות מספיטפייר את הדבר הכי דומה למקורי ב-$250. לי יש על הפרסיז'ן טורט מקורי מושלם מ-1965 ותאמין לי שלא תמצא שום דבר שמיוצר היום שנראה ככה. 

בסדר, הבס לא הולכת לשום תחרות אופנה, מחפש רק לתת את הגוון האדום שאני כל כך אוהב...

לא מחפש משהו מדהים או מטורף, אבל גם לא משהו ברמת ציור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני עשר שנים, טוני דודזיק (Pickguardian) השיג כמה פלאטות של טורט דומה לווינטאג' אמיתי. קניתי אז פיקגארד ג'ז בס, זה לא היה זול, אבל איכשהו מעולם לא הרכבתי אותו כי לא היה לי צורך. הוא עדיין אצלי. 

מימין - הפיקגארדיאן שלי

משמאל - טורט פנדר אמיתי מסוף שנות ה-60

למטה - אולפארטס. גוון יפה, אבל חסרה שיכבה (במקום טורט-לבן-שחור-לבן, שלהם זה רק טורט-לבן-שחור, וככה חסר אחד משני הפסים הלבנים בשוליים) ופאטרן לא אותנטי. 

304.thumb.JPG.1808ffb8fdcf2fac58ef9a83a1533120.JPG

971016312_allpartstort.jpg.d70d7454964a511b8d350a4e76c63b90.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובי השכבה השחורה - הפס השחור בשוליים בתוך הסנדוויץ' של השכבות הלבנות - תמיד גילה מי האמיתי ומי החדש. עד שספיטפייר גם התחילו לייצר שיכבה שחורה דקיקה. 

spacer.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Itay Vaizman כתב:

בסדר, הבס לא הולכת לשום תחרות אופנה, מחפש רק לתת את הגוון האדום שאני כל כך אוהב...

לא מחפש משהו מדהים או מטורף, אבל גם לא משהו ברמת ציור.

פשוט נכנסים לאיביי ובוחרים בפיקגארד. יש מיליון אפשרויות. ממש קל. מזמינים ושוכחים. אחרי שבועיים-שלושה מקבלים sms מהדואר והולכים לקחת. זהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, erang כתב:

אפשר אותה מתנה? 🙃

אוי מצחיקול שאתה. גם אם היא תימכר יום אחד, הפיקגארד יישאר אצלי. כמעט בלתי אפשרי היום למצוא פיקגארד כזה שלם לגמרי בלי סדקים ושברים ובלי התכווצות משמעותית, שעדיין יכול לשבת על החורים המקוריים של הגוף. 

קיבלתי אותו לפני הרבה שנים בעיסקה, אדם שלא הצליח למכור סטראט נדירה (טריפל גולד) אמר שאם אצליח למכור לו אותה במחיר שהוא רצה, אני אקבל מה שאני רוצה. אמרתי לו שאני ארצה את הפיקגארד. היא נמכרה תוך שבוע ואני קיבלתי את הפיקגארד, כולל פלטת הסיכוך המקורית שבאה מתחתיו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, iBass כתב:

מה שרונן אמר!

לבחור יש פנדר מקסיקנית, מה הוא צריך פיקגארד שיעלה יותר מהבס?

זה בסך הכל חתיכת פלסטיק, וינטאג׳... עבה או דק... זה פלסטיק!

גם בס מקסיקנית לא צריכה פיקגארד מכוער, כי גם לבסיסט תפרן יש עיניים וחוש אסתטי. הפיתרון של פנדר ב-1975 היה נכון: אם אין טורט יפה, לא נשתמש במכוער אלא נשים פיקגארד שחור. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, iBass כתב:

הנקודה שלי היא לא על יופי אלא על מחיר.

עלות מול תועלת.

אה, לא הייתי מספיק ברור. שחור הוא תמיד זול ותמיד יפה באותה מידה. ולכן על בס זול לא הייתי שם טורט זול אלא שחור זול. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, lukatch כתב:

אה, לא הייתי מספיק ברור. שחור הוא תמיד זול ותמיד יפה באותה מידה. ולכן על בס זול לא הייתי שם טורט זול אלא שחור זול. 

כמה כבר נורא הטורט הזול יכול להיות? זה כמה עשרות שקלים, אני כל כך סקרן שאני אזמין ואעדכן בתוצאות..

בכל מקרה, חידשתם לי כמה דברים אז תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.9.2019 at 18:30, iBass כתב:

הנקודה שלי היא לא על יופי אלא על מחיר.

עלות מול תועלת.

יש לי שאלה נוספת, קצרה לכן לא פותח נושא חדש..

אני מחפש לשנות קצת את המראה של הבס וראיתי את זה

יש לי ג'אז בס מקסיקנית סטנדרט

הנובים שלה ניתנים להוצאה ע"י אלן ולא בשליפה, אז אני שואל אם את אלה יהיה ניתן לשים עליה מבחינת מידות וכו'

מצטער על חוסר הידע, אני לא בעסק יותר מידי זמן :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, iBass כתב:

כתוב שקוטר החור הפנימי הוא 6 מילימטר וכתוב שזה לג׳אז בס.

תוריד את אחד הכפתורים שלך ותמדוד אם אכן זה הקוטר.

אם כן זה אמור להתאים.

אוקיי

אז אתה אומר שאין קשר לזה שהנובים הקיימים ניתנים להסרה רק באמצעות אלן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפרק את הנובים הקיימים ותוודא שהברזל עליהם הם מולבשים מפוצל, כלומר שיש לו חריץ באמצע.

אם יש חריץ אין שום בעיה.

הנובים החדשים שאתה רוצה לקנות נכנסים בלחץ ולא על ידי הברגת בורג מהצד.

החריצים יעזרו לך במידת הצורך להגדיל מעט את המרווח בין שני החצאים במידה ודרוש יותר לחץ לנובים החדשים, או לחילופין להקטין מעט את המרחק ביניהם על ידי הפעלת לחץ כלשהו (אצבעות או פלייר) במידה והמרווח ביניהם גדול מידי והנובים החדשים לא נכנסים.

לא סיפור מסובך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...