Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

מחפש שירים עם פוליריתמיקה

Jer

Recommended Posts

שלום לכל חבריי חובבי התדרים הנמוכים!

בשנתיים האחרונות התחלתי להקשיב המון ל-Tesseract וגם ל-Meshuggah. למי שמכיר וגם למי שלא, הדבר המיידי ששמים אליו בשתיהן הוא השימוש הגדול והמגוון בפוליריתמיקה.

בגדול הקונספט תמיד הלהיב אותי אבל אני עדיין ממש מתחיל בכל מה שקשור לנגינה עם פוליריתמיקה (וזה לא שהשירים של שתי הלהקות פשוטים לנגינה או להבנה..).

האם מישהו פה מכיר עוד דוגמאות לשירים / להקות שיש בהם פוליריתמיקה אבל עדיין לא גולשות לתחום הפרוג/אקסטרים מטאל? כל הצעה תתקבל בברכה, במיוחד כאלה שדווקא לא מעולם המטאל.

תודה מראש חברים!

בלינק: האלבום Altered State של הלהקה Tesseract

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדנה של פדריקו מלמן לפני כמה שבועות הוא הסביר על הפוליריתמיקה בקטע הזה (במקור של אלן הולדסוורת'):

הנה ג'ף ברלין בקטע Freight Train Shuffle, פוליריתמי ביותר (משום מה הקליפ לא משתבץ לי בהודעה):

https://www.youtube.com/watch?v=PfwrcGLgwUU

בכיוון אחר לגמרי, יש הרבה שירים עבריים עם משקלים לא סימטריים, למשל "שקרים קטנים" של יהודית רביץ:

בשיר "בחמש קם צייד" של אריאל זילבר יש די הרבה תיבות עם חריגות מה-6/8 של רוב השיר:

תגיד אם אתה רוצה עוד שירים עבריים בכיוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

הי, יש פה פלייליסט קטן של להקה שניגנתי בה לפני הרבה שנים כשגרתי בהולנד (Konzilium) עם גיטריסט מסרביה. סוג של ג'אז בלקן.

הקטע הראשון ברובו 5 על 3,

הקטע השני ברובו 11 על 4 (קאבר ל- My favorite things)

והקטע השלישי סתם מגניב.

דווח אם אהבת

עריכה אחרונה על ידי yarabi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.