Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

ניסוי: בס ב-84 יורו + ניסוי בס ב-75 יורו

lukatch

Recommended Posts

החלטתי להיות מרקוס מילר דה-לה-שמאטע, ובשביל הסקרנות הזמנתי בס ב-84 יורו רק כדי לראות מה זה שווה.

האם אפשר לייצר ולמכור ברווח בס סביר במחיר כזה? זה פחות משליש המחיר של ה-Sire הזולה ביותר. 

מה כבר יש לי להפסיד. מקסימום אמכור. 

פעם קניתי אקוסטית ב-77 יורו, והיא עד היום הגיטרה המנוגנת ביותר בבית שלנו (כולם פה מוזיקאים) - ללא ספק יחס הכיף-פר-שקל הכי טוב שהצלחתי להשיג. 

ועכשיו נחכה. 

https://www.ebay.com/itm/372301253076

s-l1600.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, lukatch כתב:

האם אפשר לייצר ולמכור ברווח בס סביר במחיר כזה? 

לא נעים להגיד אבל הדרך היחידה שזה ישתלם למישהו, בהכרח תהיה כרוכה בהעסקת עובדים בתנאי חרפה תת-אנושיים. אני מקווה שאני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לכם גם שהגיטרה הכי זולה באמריקה בשנות ה-60 הייתה דנאלקטרו/סילוורטון, שנמכרו בסירס. הן היו עשויות מלוחות MDF על מסגרת דיקט, הצדדים צופו בטפט בשביל לחסוך צבע, הפיקגארד מפורמייקה והנאט מאלומיניום, הפיקאפ ישב בתוך עודפים של שפופרות פלסטיק של ליפסטיק, והגשר הוא הדבר הכי מינימלי בעולם (העולם שלפני סטיב ווישנבסקי כמובן).

ועכשיו פאסט-פורוורד ללד זפלין. וג'ימי פייג' לא טעה: גיטרות הזבל האלה נשמעו מעולה. הן עדיין נשמעות מעולה. הוא הופיע והצטלם עם הגיבסון, אבל הקליט הכל עם פנדר טלקסטר ודנאלקטרו/סילוורטון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.9.2018 at 11:57, lukatch כתב:

מזכיר לכם גם שהגיטרה הכי זולה באמריקה בשנות ה-60 הייתה דנאלקטרו/סילוורטון, שנמכרו בסירס. הן היו עשויות מלוחות MDF על מסגרת דיקט, הצדדים צופו בטפט בשביל לחסוך צבע, הפיקגארד מפורמייקה והנאט מאלומיניום, הפיקאפ ישב בתוך עודפים של שפופרות פלסטיק של ליפסטיק, והגשר הוא הדבר הכי מינימלי בעולם (העולם שלפני סטיב ווישנבסקי כמובן).

ועכשיו פאסט-פורוורד ללד זפלין. וג'ימי פייג' לא טעה: גיטרות הזבל האלה נשמעו מעולה. הן עדיין נשמעות מעולה. הוא הופיע והצטלם עם הגיבסון, אבל הקליט הכל עם פנדר טלקסטר ודנאלקטרו/סילוורטון. 

הייתה גם את הארמוני, המקבילה שלה, שגם היא ייצרה גיטרות לסירס תחת המותג סילברטון

עם איכות בניה יותר ירודה מדנאלקטרו נראה לי

ועדיין, את האקוסטית של הארמוני שומעים לא פחות ולא יותר בפתיחה של Stairway To Heaven

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

טוב, הבס הגיע הבוקר. הייתי צריך לשלם בדואר 97 ש"ח, לא יודע, מע"מ פלוס איזה אגרת שקר כלשהו. ככה שכולל משלוח והיטלים זה מתנפח ל-660 ש"ח. שזה לא מעט בשביל בס מהרמה הנמוכה ביותר שמיוצר כיום, וה-84 יורו המקוריים כמעט הוכפלו. 

הבס הגיע עם גיג-בג מינימליסטי, כבל שאין לי שום כוונה לבדוק אם הוא שמיש, ומפתח אלן, שהיה שמיש מאוד (-; ישר מהקופסה, היה לה אקשן של קונטרבסיסט רוקבילי, מטוס ריסוס עבר מתחת למיתרים. אז עשיתי סט-אפ מהיר. חצי סיבוב לטראס-רוד, shim די משמעותי לצוואר, העמקת החריצים בנאט, מיתרי הגיהנום הסיניים עפו לפח לטובת סט 040 שפירקתי מאיזה פנדר (שזכתה הבוקר ב-DR מהקופסה), קצת משחק עם גובה הסאדלס בגשר. האינטונציה הייתה מדויקת בכל ארבעת המיתרים למרבה ההפתעה. גם עם גובה הפיקאפים לא היה מה לגעת. עוד כמה הידוקי ברגים - הסינים לא חזקים בזה אף פעם - וזהו. נגיד רבע שעה עבודה. 

יצא בס חמוד. משקל קל מאוד, זה איזה עץ שנראה כמו מייפל אבל אין סיכוי שמייפל יהיה כל כך קל, ממש הפתיע אותי לטובה. אחרי הכיוונים הנ"ל היא מרגישה בסדר גמור, קלה לנגינה, נשמעת לגמרי סבבה. הצוואר די עבה, שזה אחלה מבחינתי, ללא שום גימור מאחור, שזה פחות אחלה אבל אני מבין שככה זה עם העולם היום. אולי מתישהו אני אעשה שם גימור שמן בסיסי, אולי לא, הרעיון הכללי הוא לא להשקיע בה ממש. אלקטרוניקה, הכל עובד, אין נתקים או רעשים. פתחתי מאחור לראות, כמובן פוטנציומטרים זבל קטנים כאלה כצפוי, אבל עובדים. את ה-routs לפיקאפים עשו כנראה סטיבי וונדר וריי צ'ארלס, כל אחד פיקאפ, אבל ממרחק של 30 ס"מ לא מבחינים בכלום אז יאללה, אלמביק זה לא. 

הכוונה היא לזרוק אותה במחסן של החדר שבו אני עושה כל שבוע חזרות עם הביג-בנד, בשביל שאני לא אצטרך לסחוב לשם בס מהבית כל פעם, ואני גם אוכל להגיע ישר מהעבודה כשצריך. כן, היא תהיה בסדר גמור בשביל החזרות האלה. 

cherrystone.thumb.jpg.bd103f87c3ec0c942ad7bde8ceb8d17f.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

לקחתי אותה אתמול לחזרה. סאונד יפה באופן מפתיע. נוחה מאוד - מבסוט מהסט-אפ של עצמי (-; הפיקאפים כנראה overwound, מוציאים אאוטפוט מטורף, עדיף לחבר לכניסה של בס אקטיבי במגבר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
  • 4 שבועות מאוחר יותר...
  • 3 שבועות מאוחר יותר...

עדכון בנושא הבס ב-75 יורו, שקניתי עבור חברה טובה. 

המחיר הסתכם ב-459 ש"ח. זה כולל את הבס, המשלוח, ו-60 ש"ח מע"מ שחויבתי כאן.

גם כאן, כמו בבס של ה-84 יורו, הכלי היה צריך סט-אפ מהיר שכלל shim לצוואר (תיקון זווית) וחצי סיבוב לטראס-רוד. 10-15 דקות עבודה, כולל קילוף הניילון מהפיקגארד. הפעם השארתי את המיתרים המקוריים - סט 045 סיני כלשהו, סביר לגמרי. האינטונציה הייתה מדויקת, אפילו הנאט חתוך בסדר, לא גבוה מדי כמו בכל כך הרבה כלים סיניים זולים. 

בניגוד לבס הסיני הקודם שעלה 84 יורו, הבס הזה הגיע בלי כלום. לא גיג-בג, לא רצועה, לא כבל (למרות שמופיע בתמונה באיביי), אפילו לא מפתח אלן לטראס-רוד. 

האמת שגם לפני הכיוונים, מהקרטון, הבס היה יחסית במצב נגינה, אבל אחרי שתיקנתי זווית והידקתי קצת את הטראס-רוד, הוא מאוד נוח. האקשן נמוך, ואין זמזומים. הצוואר דק, למי שאוהב את זה. 

הגימור בסדר גמור. הצביעה בסדר, אין שריגים בולטים או ברגים רופפים (דברים שמוצאים לא מעט בכלים סיניים זולים), אין טענות. אלקטרוניקה - הרכיבים האסיאתיים הזולים שאפשר לצפות, אבל אין חריקות או בעיות והכל עובד חלק. 

יש לי פיקגארד שחור שרציתי לשים עליה, אבל התברר שהצורה של הפיקגארד היא לא במדויק פנדר P. לא בצורה ובטח שלא במיקום החורים. אז אי אפשר לשחק עם זה ולהחליף פיקגארדים. 

סאונד: פיקאפ P נחמד מאוד. עושה כל מה שצריך לעשות, ועושה את זה יפה מאוד ואף יותר מזה. לעומת זאת, פיקאפ אחורי (J) בלתי שמיש. הסיבה היא שהוא ממוקם קרוב מדי לגשר, ולכן נשמע דקיק וחסר בשר. בקיצור, סאונד ג'אקו אין פה. ועם זאת, הסאונד של שני הפיקאפים ביחד הוא אחלה, אז בכל זאת יש שימוש ל-J. כלומר שיש פה בעצם שני צירופי פיקאפים שימושיים - P או P+J. מי שמחפש ג'אקו - את זה לא מקבלים תמורת ה-75 יורו האלה. 

בקיצור: מי שמסתדר לבד עם כיוונים בסיסיים כמו להוסיף shim או להדק קצת את הטראס-רוד, מקבל פה ב-459 ש"ח בס אמיתי, לא צעצוע, באיכות לא רעה בכלל, אפילו מפתיעה בהינתן המחיר המגוחך, בס שיעשה את העבודה שבס צריך לעשות. החיסרון המהותי היחיד הוא מיקום הפיקאפ האחורי, אם ג'אקו זה סאונד שחשוב לכם. 

s-l1600.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לציין שבשני הבאסים שבדקתי - ובהנחה שנדרש סט-אפ בסיסי - אפשר לארגן ככה חבילה מינימלית לבסיסט מתחיל ב-600 שקל בלבד: בס כזה, + מגבר אוזניות vox מהדגם של הבס (155 ש"ח באיביי, משלוח חינם) - ואפשר להתחיל לנגן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...