Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

בניית bass line

primus

Recommended Posts

אחרי 5 שנים שלא ניגנתי בבס עקב צבא עבודה ובאופן כללי שכחתי ממנה קצת אני התחלתי לחזור לאט לעניינים ואני עובר שוב על תיאוריה.
אני עדיין מנסה להבין בניית בס ליין טוב, והדיון פה מעולה, אז יש לי אופציה לנגן תמיד את הroot או את אחד ההיפוכים של האקורד הנוכחי.

יש ארפגיו, אבל חוץ מזה יש איזה ספר טוב או סרטון שנותן דוגמאות לעקרונות (הנחיות או המלצות) כשאני נשאר בתוך המפתח אבל מנגן

מנגן משהו מחוץ לאקורד? יש לזה מונח? non chord tones?  (אני צריך לדאוג שזה יסתדר עם האקורד הבא שאליו נכנסים ?)

יש גם לא דיאטוני שצריך לקרוא על זה עוד אבל הבנתי שיש מונחים והנחיות ספציפיים לאיך אפשר (מומלץ) לעשות את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה סוטה מנושא הדיון הקודם ולמען האמת שווה דיון בפני עצמו, אז הנה.

על קצה המזלג ורק כדי להניע את הדיון, כדאי מאד להתאמן בנגינת פירוקי אקורדים על כל הצוואר בכל ההיפוכים וכמובן בכל הסולמות. התוכן המוזיקלי הזה משפר את הכרת הצוואר באופן דרמטי ופותח דלתות ליצירת בייסליינס ויכולת אילתור. זו ההתחלה הכי טובה שאני מכיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפ שרונן נתן לך זה הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות בשביל לשפר את הידע שלך על הצוואר, פירוקי האקורדים, טכניקה... הכל!

רק על זה יש לך עבודה לכמה שבועות טובים אם לא חודשים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...