Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

אנרגיה

DL191

Recommended Posts

היי!

כולנו מכירים את זה שבחזרה או אפילו בהופעה פתאום המחשבה נודדת בזמן הנגינה למחוזות אחרים (כגון רשימת קניות, דברים שקרו או יקרו וכו'...). כתוצאה מכך אנחנו פחות מרוכזים בשיר עצמו ומנגנים בעצם על נהג אוטומטי וגם לדעתי פחות נהנים מהחוויה. בנוסף מעצם היותנו בסיסטים אנחנו מנגנים כמעט 99 אחוז מהזמן ובזמן הזה אנחנו צריכים כביכול להיות כל כולנו בתוך המוזיקה ובתוך הרגע.

הבעיה הזאת מעסיקה אותי הרבה בזמן האחרון ואני חושב איך ניתן לעבוד עליה ולנסות למנוע מצבים של נגינה על אוטומט.
למישהו יש רעיונות והגיגים בנושא?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לחשוב ״קדימה״ ולהקדים את המחשבה כל הזמן.

מה המהלך ההרמוני הבא ומה אתה אמור לנגן.

האם יש משהו שתוכל לנגן הפעם שונה מהפעמים הקודמות.

ליין או ריף אחר...

אני במצבים כאלה מנסה לאתגר את עצמי ולצאת מאזור הנוחות וזה מכריח אותי להתמקד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגינה במצב "אוטומט" זה לא בהכרח דבר רע. 

לגבי מחשבות זרות בזמן נגינה, כרגע הן שם. זו טעות לנסות להעלים אותן. תלמד להתרכז במוזיקה לצד הנוכחות שלהן. תלמד להכיר ולקבל את עצמך. זה עשוי לקחת זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי שמחשבתי נודדת אני פשוט עף מהקצב ומהתווים ופשוט עושה שטויות.

זה קורה לי המון באימונים וגם בזמנו שניגנתי עם מורים.

מפחיד אותי לחשוב מה יקרה על במה או בהרכב... :'(

בבחינה זאת, בהחלט מקבל.. 

לפני 14 דקות, RT כתב:

תלמד להתרכז במוזיקה לצד הנוכחות שלהן. תלמד להכיר ולקבל את עצמך. זה עשוי לקחת זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, RT כתב:

נגינה במצב "אוטומט" זה לא בהכרח דבר רע.

אבל כשמנגנים במצב אוטומט בקושי ושמים לב לפיתוח המוזיקלי של השיר ופחות מקשיבים לנגנים האחרים לא? וגם לדעתי באמת פחות כיף לנגן על אוטומט, זה מרגיש משעמם ובסוף השיר אתה נהיה עייף מזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DL191.  מכיר את תופעת המשבות הנודדות, ומתייחס לזה בצורה שונה. מכיוון מוזיקה זה דבר חי, נושם ופועם. גם כשמנגנים מוזיקה כתובה בתווים כל ביצוע נשמע אחרת. מכאן שאין שעמום.

מכיוון שרוב המוזיקאים מנגנים בצורה חופשית ולא מתוך תווים, אז הם יוצרים את התפקידים לעצמם ובונים שפע של אפשרויות שאפשר לשלב במצבים שונים.

מכאן, הפתרון הוא ממש קל. פשוט תפתח את תפקיד הבס שלך בכל פעם שאתה מנגן אותו. יש לך את בסיס התפקיד. משם, תתחיל לאלתר ותבדוק אפשרויות ולזכור שתמיד יש טעויות, ושולפעמים מתוך טעות באים רעיונות חדשים.

עכשיו, זה חשוב להקשיב כל הזמן למה שקורה. 

תהליך פחות טבעי שאפשר לפתח אותו. להפוך את המחשבות הנודדות לתחושה ואת התחושה למוזיקה. בנוסף, אם הידע שלך הוא מצומצם, זה אומר שכדאי להרחיב אותו בכדי שמגוון האפשרויות שלך יגדל, ולמרות שעשיתי קצת דברים בעולם המוזיקה, אני עדיין לומד ומשתדל לשפר את עצמי כל הזמן. לצערי, אצטרך יותר מתקופת חיים אחת בשביל להגיע לשליטה מסויימת בדבר הזה שנקרא מוזיקה, ועם זאת, כיף לדעת שאם אני משווה לאיך שהייתי כשהתחלתי לנגן, , אז יש שיפור מסויים. יש עוד הרבה מה ללמוד וזה כיף כי אף פעם לא משעמם :)

עריכה אחרונה על ידי Hamami
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די בטוח שכולנו חושבים על הרבה דברים אחרים תוך כדי נגינה. זה בסדר גמור וזה היה מפחיד אותי אם זה לא היה. אם אתה עף מריכוז באופן שמפריע לך, תנסה ריטלין. אני לא צוחק, באמת תנסה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מרגיש לי פשוט פחות אמנותי ופחות נכון לנגן משהו אם אני לא מרוכז בו במאת האחוזים. איך אני באמת יכול להתכוון למה שאני מנגן ולנגן משהו באמת משמעותי כאשר אני חושב על משהו אחר באותו רגע?

כשאבישי כהן או הרבי הנקוק או כל הגדולים האחרים מנגנים זה נראה כאילו הם בתוך המוזיקה למשך כל השיר ואפילו לאורך כל ההופעה ושאף מחשבה אחרת שלא קשורה למוזיקה לא מפריעה להם אפילו לשניה.

איך מגיעים לרמה כזאת של מחויבות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהם עוצמים את העיניים בהופעה הם חושבים על הכל, כולל על לא לשכוח שרונית ביקשה להביא חלב בדרך הביתה שיהיה לקפה של הבוקר כי נגמר מה שהיה במקרר והאם ימצאו חניה ליד הבית כשיחזרו או שיחנו שוב על המדרכה ויצטרכו לקום בשבע בבוקר להזיז לפני שיגיע הפקח ואיזה חמודה הבחורה בשולחן השני מהבמה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DL191
תגיד, אתה יכול לדבר עם מישהו כמו אוטוסטרדה ובאותו זמן לחשוב על דברים אחרים ועדיין להיות שוטף וברור בדיבור, נכון?
למה? כי התאמנת בדיבור כל חייך ולעולם לא תפסיק. זו מיומנות נרכשת.

תאמין או לא, אבישי כהן מתאמן בנגינה בדיוק כפי שאתה בדיבור. הוא לא מפסיק לנגן. גם בבס וגם בחצוצרה.

עצתי היא להפסיק לנסות להבין דברים שלא קיימים. פשוט תתאמן. הרבה. שנים. הכל בסוף יסתדר.

אילן, גם אצלך היא היתה, ההיא בשולחן השני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, RT כתב:

אילן, גם אצלך היא היתה, ההיא בשולחן השני?

בשביל זה אני בסיסט. הגיטריסט עסוק בסולו המעפן שלו, המתופף שואל את עצמו האם ישימו לב שהמעבר הבא מועתק מברופורד, ואני טוחן שמיניות של מפגר ויש לי זמן להסתכל על מה שבא לי ולחשוב על מה שבא לי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שום ריטלין ושם בטיח, תנסה לעשות ספורט. אפילו הליכה תשפר את הריכוז.
כל פעילות ספורטיבית תשפר את הריכוז.
חוץ מזה בשביל רשימת קניות יש שופרסל אונליין, פשוט תעשה את לפני!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, iBass כתב:

אין שום ספק... פעיות גופנית היא הפתרון ל-99 אחוז מהבעיות הרפואיות והמנטליות שלנו. מנסיון...

פרופ' ליבוביץ אמר על פעילות גופנית, "מי שבריא לא צריך, מי שחולה ממילא אסור לו". 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, iBass כתב:

אז אמר...

אז תגיד לליבוביץ׳ שבפעם הבאה שיש לו הערות כאלה שיעבור אצלי קודם לאימון קצר :-)

אגב... מי זה ליבוביץ??

הוא עסוק עכשיו בלמקם את עצמו בהיסטוריה של עמנו. ישעיהו... לא בארי, כן? גם הוא היה פרופסור, לפחות מבחינתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא אמר את זה בצחוק וגם אני ציטטתי אותו בצחוק.

פעילות גופנית היא לא התרופה להכל, אבל היא בהחלט טובה לחלק מהבעיות, לפעמים באופן דרמטי. 

הוא היה האיש האינטליגנטי והחכם ביותר שפגשתי בימי חיי. בגיל 17 ישבנו לשיחה ותוך עשרים דקות הוא סידר לי את כל החיים אחורה וקדימה. אין רגע בחיי עד היום שאינו מושפע מאותה פגישה. יש דברים שהבנתי שם מיד, יש דברים שלקח זמן, יש דברים שלקח 20 שנה עד שהבנתי. אין ספק שהוא צייד אותי היטב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...