Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

DIY String Mute

Duba

Recommended Posts

בהמשך לדיון שהתפתח לגבי הBass Mute לפני כמה שבועות פה:

החלטתי לחקור את עניין המיוט ולחפש פתרון יותר נורמלי ממשהו שלא צריך להדביק על הבס ולא עולה 100 דולר + משלוח.

אחרי כמה דקות של חיפושים הגעתי לדבר הנחמד הזה, שגם במקרה הזה 40 דולר + משלוח זו הגזמה לדעתי.

אז אמרתי לעצמי "למה שאני לא אכין כזה נורדי מיוט לבד?! How Hard Can It Be?!" [בטון של ג'רמי קלארקסון מטופ-גיר]
התוצאה לפניכם:

IMG_1696.thumb.jpg.25fc124adf26bab40c01f52569ce9c67.jpg

חומרים + עלות:

פס עץ אורן 2 מטר = 18 ש"ח באייס.

ספריי צבע = 10 ש"ח בכל חנות סטוק.

ספוג ללוח מחיק = 2.5 ש"ח בכל חנות סטוק.

סה"כ יצא 30.5 ש"ח. שימו לב שמהחומרים הנ"ל אפשר להכין לפחות 3 סטרינג מיוטס כמו בתמונה.

בסרטון למטה - הדגמת סאונד של המיוט עם טון פתוח וסגור. הוקלט על הבס מהתמונה היישר לכרטיס קול בלי שום עיבוד.

מחילה מכל אוהבי ג'יימרסון על התפקיד הלא מדויק בכלל.

עריכה אחרונה על ידי Duba
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה, אבל מיוט עובד די בקלות לאצבעות, והמבחן האמיתי מבחינתי הוא עם מפרט. עם מפרט, לדוגמה,  בניגוד לאצבעות, מיוט מתחת למיתרים לא עובד טוב. כלומר לא נשמע מדויק כמו מיוט מעל המיתרים, שמדמה palm-mute. 

אז הייתי רוצה לשמוע את המיוט הזה עם מפרט, כשהפריטה היא איפשהו באמצע בין הפיקאפ לצוואר - זה סאונד קרול קיי קלאסי. מהניסיון שלי זה נשמע כמו שזה צריך רק עם המיוט המקורי של פנדר, שזה weather strip מודבק מתחת לכיסוי גשר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השגת שני דברים עיקריים. הראשון - ססתיין קצרצר. טוב או רע, תלוי מה אתה מחפש.  השני - העלמת באזז, בעיקר זה שנובע מאצבעות יד שמאל. זה מצוין אבל אפשר להשיג את זה גם ע"י עצירת הצלילים באצבעות הפורטות (ימין אצל רובנו) ולא ע"י הרמת אצבעות יד שמאל מהפינגרבורד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, RT כתב:

השגת שני דברים עיקריים. הראשון - ססתיין קצרצר. טוב או רע, תלוי מה אתה מחפש.  השני - העלמת באזז, בעיקר זה שנובע מאצבעות יד שמאל. זה מצוין אבל אפשר להשיג את זה גם ע"י עצירת הצלילים באצבעות הפורטות (ימין אצל רובנו) ולא ע"י הרמת אצבעות יד שמאל מהפינגרבורד.

זה יותר עניין של סאונד, לא כסת"ח על טכניקה רעה :)

אני לא רואה את עצמי משתמש במיוט הזה הרבה אבל נחמד שיהיה כזה לסיטואציות שכן צריך אותו

חוץ מזה זה היה אחלה תרגיל בליטוש וצביעת עץ

עריכה אחרונה על ידי Duba
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, lukatch כתב:

יפה, אבל מיוט עובד די בקלות לאצבעות, והמבחן האמיתי מבחינתי הוא עם מפרט. עם מפרט, לדוגמה,  בניגוד לאצבעות, מיוט מתחת למיתרים לא עובד טוב. כלומר לא נשמע מדויק כמו מיוט מעל המיתרים, שמדמה palm-mute. 

אז הייתי רוצה לשמוע את המיוט הזה עם מפרט, כשהפריטה היא איפשהו באמצע בין הפיקאפ לצוואר - זה סאונד קרול קיי קלאסי. מהניסיון שלי זה נשמע כמו שזה צריך רק עם המיוט המקורי של פנדר, שזה weather strip מודבק מתחת לכיסוי גשר. 

צודק, לא חשבתי בכלל על אופציה של מפרט 

אז הנה במיוחד בשבילך, דגימת סאונד עם מפרט, בין הפיקאפ לצוואר, כבקשתך:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, lukatch כתב:

אני צריך להקליט לך פנדר פרסיז'ן ישנה עם פלאטס ומיוט מקורי כדי שתשמע את הצליל שצריך להיות נקודת התייחסות

אשמח מאוד אם תקליט לי

תקן אותי אם אני טועה אבל אין משהו שיגיע לסאונד הזה במאה אחוז, לא המיוט חיקוי נורדסטרנד שלי ולא הבייס מיוט

שניהם נותנים את הפיל וההרגשה הכללית של הסאונד של ג'יימרסון/קיי רק שאחד היה עולה לי 120 דולר והשני עלה לי 2.5 שקלים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, lukatch כתב:

הweather strip הזה עובד טוב.. חשוב לחרוץ ללא עובי (חריץ עם סכין יפנית)

עריכה אחרונה על ידי nonpoint
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת