Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

איזו שורט סקייל זולה הייתם קונים?

ITAYKE

Recommended Posts

החיידק התעורר אחרי שהיה רדום תקופה ומגרד לי באצבעות לשורט סקייל זולה.

מה הייתם בוחרים Eiphone EB-0 או Squier Mustang bass? 

ולמה

עריכה אחרונה על ידי ITAYKE
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלא תעשה אל תתקרב ל-EB0. 

אני לא יודע מה התקציב שלך. אבל בעיני אופציה נחמדה היא פנדר מיוזיקמסטר מסוף שנות ה-70. מחיר טיפוסי כיום באיביי בסביבות 3,000 ש"ח - הווינטאג' פנדר היחידה שעדיין בהישג יד.

אני ממליץ להתמקד ב-78-79' ולא בישנות יותר. במוקדמות יותר הטיונרים מעאפנים, וב-78' הם עברו להשתמש פשוט בצווארים של מוסטנג עם טיונרים של מוסטנג (מיני קלובר ליף). וזה הרבה יותר טוב. 

היו לי די הרבה כאלה לאורך השנים, נשארתי בסוף עם הראשונה - 78' שחורה שנשמעת פנטסטי. זאת היא בצילום. 

האמת שאני מעדיף אותן על פני המוסטנג שהיו יותר יקרות. למוסטנג יש גשר אחר שהמיתרים נכנסים מהגב של הגיטרה, ופיקאפ מפוצל, וכאמור עד 77' גם טיונרים יותר טובים בהשוואה למיוזיקמסטר, ובזה בערך נגמרים ההבדלים. לאוזן שלי דווקא הסינגל-קויל של המיוזיקמסטר נשמע יותר טוב. 

FenderMusicmasterBass79.thumb.jpg.e176d35fc1dd00002fc99f794fe96232.jpg

הנה - פעם היו לי שלושה מיוזיקמסטרים 78' ומוסטנג 66'. 

mm.JPG.a46f747f4c2c6f914c28d521aff582d8.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי 

תודה. 

אני אבדוק את הגרטש 

אילן, תוכל להרחיב לגבי ה EB0 ?  למה לא להתקרב אליה? 

התקציב שלי כרגע הוא חצי (גג) ממה שאמרת שעולה המיוזיקמסטר אבל... 

לגבי המיוזיקמאסטר, הפיקאפ  שם הוא של סטראט עד כמה שאני יודע, הוא יודע "לתת עבודה" של בס? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-EB0 של אפיפון היא איומה, פיקאפ חסר דפינישן, ויש לה נק-דייב מטורף. מאלה שניסיתי, שנייה אחת עם רצועה ואתה מוריד אותה ממך. זה פשוט בלתי נגין בעמידה. 

לגבי המיוזיקמאסטר, זה לא בדיוק פיקאפ של סטראט אלא של גיטרה מיוזיקמסטר, יש שם מתחת לפלסטיק האטום 6 מגנטים. זה נותן עבודה מצוינת כפיקאפ בס.

חוץ מזה:

מכיר ריקנבקר? פיקאפ טוסטר? קלאסיקה מארץ הקלאסיקות, כן? אז זה אותו פיקאפ (עם 6 מגנטים) שהם שמים בגיטרות וגם בבאסים, מאז ועד היום וכנראה גם מחר. 

מכיר גיבסון EB6, שתי הגירסאות? גם הסוליד וגם הנפח? אז זה PAF כמו של לס פול, אותו פיקאפ. לעולם לא תנחש שזה לא "פיקאפ בס" ייעודי.

מכיר פיקאפ SuperTron של גרטש? אותו פיקאפ על הגיטרות ועל הבאסים. 

Peavey T40 - אחלה בס - אותם פיקאפים כמו על התאומה שלה, הגיטרה T60. 

תאמין לי שאין רבע בעיה עם הפיקאפ של המיוזיקמסטר. הוא נשמע יותר טוב מהפיקאפ של המוסטנג עם 4 מגנטים. יש אנשים שמחליפים את הפיקאפ הזה בהמבאקר הוט-ריילז של סימור דאנקן, שהוא בממדים של פיקאפ סטראט, ויש לו שני מגנטים בלייד ארוכים. לדעתי הפיקאפ המקורי נשמע יותר טוב. 

אני לא אכנס לכיס שלך, אבל גם מבחינת שמירה על ערך (או עליית/ירידת ערך), ממש אי אפשר להשוות בס קוריאנית חדשה לבס פנדר וינטאג' 70s אמריקאית. 

והנה שלושת ההופנרים שלי. משמאל לימין: 65', 60', 64'. השתיים הקיצוניות, זה פיקאפ 4 מגנטים. האמצעית, שנת 1960, זה פיקאפ 6 מגנטים, זהה לזה שהם שמו על הגיטרות. רוצה לנחש מי מבין השלוש נשמעת הכי טוב?

hofners.thumb.jpg.e98bc433becb2f27712487405121c21c.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז הבאת לי את החשק למצוא לעצמי איזו וינטג' מהחלק השפוי של הסקאלה. 

אז האופציות שלי כרגע הן:

1. פנדר מיוזיקמאסטר 78 - שנת הלידה שלי ונראה לי סימבולי לקנות לעצמי אחת כזאת ליום הולדת 40, אני מתמקד באלו שמוצעות למכירה ב REVERB.COM טווח המחירים הוא  בין 600$ ל       1400$ לפני משלוח.

2.  Gibson EB-0 - למרות כל החסרונות שציינת ושקראתי עליהם באינטרנט יש לה כמה יתרונות בעיני:

א.  היא סקסית בטירוף, גוף של SG עושה לי את זה,  הייתי שמח ללכת על ה EB-3 אבל זו נמצאת כבר בליגה אחרת

ב. המחירים שלהן נמוכים עד כדי חוסר היגיון, כזאת מסוף שנות ה60 (!) עולה בטווח שבין 875$ עד 2000$ לפני משלוח. 

אני חורש את האינטרנט ובעיקר יוטיוב כדי לדלות אינפורמציה על שתיהן וכמובן שהרשת מלאה ולמדתי הרבה בשבוע האחרון אבל אשמח לטיפים מניסיון. 

יש עוד אופציות שוות ומעניינות במחיר של עד 1,200$ +/- ? עדיפות לשורט סקייל 

מה לגבי מזוודה מקורית? להתעקש על זה? 

עוד דברים לשים לב אליהם? מקורות שכדאי לקרוא כדי ללמוד? אתרי מכירה אמינים נוספים חוץ מ Ebay ? 

חשוב לי לציין שכל גיטרה שאני אקנה אמורה לשמש אותי בחזרות, הופעות ובבית ואין לי כוונה בשלב הראשוני להפוך אותה לפריט אספנות שרואה אור יום פעמיים בשנה אבל כן חשוב לי שמירת ערך ומקוריות. 

תודה על העזרה. 

עריכה אחרונה על ידי ITAYKE
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מיוזיקמסטר 78' אל תשלם יותר מ-700-800 דולר. ורק מקורית לגמרי. אני שמח שאת שלי קניתי עוד כשזה היה בטווח של 250-300 דולר. 

SG זה אכן גוף מאוד יפה אבל עם צוואר של בס זה יהיה neck-heavy באופן מאוד מורגש, אין הרבה לאן לברוח מזה. זאת הבעיה בכל הצורות של גיטרה שעשו להן גירסת בס. לכן, אגב, כשליאו פנדר עשה גירסת בס לטלקסטר, הוא הוסיף לה "קרן" עליונה בשביל להביא את כפתור חיבור הרצועה אל מעל שריג 12, שזה המקום שמאפשר באלאנס נוח בעמידה עם רצועה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שורט סקייל קצת שונה.

והחשמלית:

http://www.ebay.com/itm/Gold-Tone-ME-Bass-Fretted-Solid-Body-Micro-Bass-w-Mahogany-Body-Gig-Bag-/263183383748?hash=item3d46f3bcc4:g:MCkAAOSw37tWBXHJ

עריכה אחרונה על ידי nonpoint
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. אבל היא כל כך יפה, שאפשר לבכות.

למרבה הצער היא נשמעת די זוועה. מה שהביא לזה שבניגוד לניסיונות הדיוק ההיסטורי של פנדר בדגמי הריאישיו שלהם, אצל גיבסון זה ממש לא נשמע כמו המקוריות. בגלל שהיום (שוב, בניגוד לפנדר או ריקנבקר) הם לא היו מצליחים למכור בס שנשמע כמו EB3 מקורית. הפיקאפים נראים דומים מבחוץ, אבל מתחת לכיסוי מסתתרים פיקאפים קראמיים +TB מודרניים, כמו אלה שגיבסון שמים כיום על הטי-ברד. והם כבר מוציאים סאונד בס שמיש בן זמננו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה מעניינת לגבי ה Reissues

שאלות נוספות ברשותכם (הרי לשם זה נתכנסנו בפורום זה)

1. לגבי מיוזיק מאסטר, האם הטראסרוד הוא מפתח אלן סטנדרטי כמו כל דגמי פנדר? אני שואל משום שבחלק מהתמונות זה היה נראה לי כמו בורג פיליפס.

2. כמה עלי להוסיף למחיר כדי לקחת בחשבון מיסים בארצנו היקרה? 

תודה לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, ITAYKE כתב:

2. כמה עלי להוסיף למחיר כדי לקחת בחשבון מיסים בארצנו היקרה? 

על גיטרות אין ארץ מס קניה אלא רק מע״מ.

כשהגיטרה תגיע לארץ המע״מ יחושב על מלוא סכום הקניה בתוספת עלות המשלוח.

נניח שהבס עלתה $200 והמשלוח עלה $70 המע״מ יהיה על $270, כלומר סך הסכום יהיה $315.90

כל זה נכון בתאוריה היות וחברות השילוח תמיד גובות עמלות למיניהן, תלוי בחברת השילוח ובשירות.

פדקס ו-ups גובות את העמלות הגבוהות ביותר (עמלת שחרור מהמכס, עמלת רישום ועוד כל מיני) אבל אלה גם יספקו לך את השירות הכי אמין והכי מהיר.

אם תבחר לעשות זאת בשירות של הדואר לעומת זאת סביר להניח שתשלם את העמלות הכי נמוכות אבל תתכונן גם עם הרבה אופטלגין לכאב ראש!

אני ייבאתי לפני 3 שבועות בוקסה מחו״ל. השתמשתי בשירות של Ushops ואני חייב לציין שהם היו ממש בסדר והביאו את הבוקסה לארץ תוך יומיים מהרגע שזה הגיע למחסנים שלהם בארצות הברית. מה גם שמשלמים להם את כל הסכום כולל מע״מ משלוח ומיסים, והם דואגים להכל ואין הפתעות נוספות כשהמשלוח מגיע לארץ.

הבעיה החלה כשבארץ זה הועבר למסירה על ידי דואר שליחים. לקח להם 6 ימים ו-50 שיחות טלפון להעביר את המשלוח מהמרכז שלהם (10 ק״מ מהבית שלי) אלי הביתה.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10/22/2017 at 11:16, ITAYKE כתב:

1. לגבי מיוזיק מאסטר, האם הטראסרוד הוא מפתח אלן סטנדרטי כמו כל דגמי פנדר? אני שואל משום שבחלק מהתמונות זה היה נראה לי כמו בורג פיליפס.

צלב, כמו בכל הפנדרים מהתקופה שאין להם bullet בהדסטוק. 

Image result for vintage fender truss rod nut

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...
לפני 10 שעות, Sunny כתב:

מה דעתכם על הדגמים החדשים של פנדר מוסטנג (המקסיקניים)?

זה דבר די מוזר. במשך הרבה מאוד שנים פנדר לא ייצרו מוסטנג בס בכלל. ועכשיו פתאום יש לא פחות מ-5 אפשרויות! אמריקן פרפורמר, ג'סטין מלדל ג'ונסן סיגנצ'ר, מוסטנג PJ, סידרת הווינטרה החדשה, וסקוואייר קלאסיק. כנראה שפנדר מוכרים הרבה מאוד מהן. 

אני מניח שאתה מתכוון ל-Vintera. האמת נראה לי שכמעט 5,000 ש"ח ($950 בארה"ב פלוס משלוח ומע"מ) בשביל שורט-סקייל מקסיקאית, זה קצת יותר מדי. 

image.png.a9cd6678f3ce6450f2c775a2666f81a7.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם אולי לא קשור אבל הייתי חייב בקטע של השורט סקייל ליפני שנה בערך הגיע אלי מחבר בס שהיתה מונחת אצלו שנים אחרי טיפול  מסור חזרה לעניינים ולפי דעתי נראית מדליק ונשמעת סבבה framus junyor 😊

framus.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

On 7/9/2019 at 1:36 PM, lukatch said:

אז זהו שיש בארץ את אלה הזולות שעולות 2600, תמורה לא רעה בשביל הסכום הזה. קניתי, ביליתי איתה שבוע , היה לה סאונד רזה ואיזה קילקול מינורי , חזרתי להחליף, ויצאתי בסוף עם משהו שונה לגמרי, בסאונד בתחושה וכמובן במחיר...  גחמה קיצונית, אבל אושר עילאי

On 7/9/2019 at 1:36 PM, lukatch said:

זה דבר די מוזר. במשך הרבה מאוד שנים פנדר לא ייצרו מוסטנג בס בכלל. ועכשיו פתאום יש לא פחות מ-5 אפשרויות! אמריקן פרפורמר, ג'סטין מלדל ג'ונסן סיגנצ'ר, מוסטנג PJ, סידרת הווינטרה החדשה, וסקוואייר קלאסיק. כנראה שפנדר מוכרים הרבה מאוד מהן. 

אני מניח שאתה מתכוון ל-Vintera. האמת נראה לי שכמעט 5,000 ש"ח ($950 בארה"ב פלוס משלוח ומע"מ) בשביל שורט-סקייל מקסיקאית, זה קצת יותר מדי. 

image.png.a9cd6678f3ce6450f2c775a2666f81a7.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית, אם הייתי מחפש עכשיו עוד שורט סקייל, הייתי קונה אותה: 

https://reverb.com/item/19475856-aria-pro-ii-csb-380-cardinal-series-short-scale-bass-1984

אריה יפאנית וינטאג' בת 35. 

$350 + $100 משלוח + 17% מע"מ = 1,860 ש"ח ויש אופציה של make offer אז כנראה אפשר להוציא אותה גם בפחות מזה. 

image.png.54444b94ccc52c479c62454960445850.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, lukatch כתב:

אישית, אם הייתי מחפש עכשיו עוד שורט סקייל, הייתי קונה אותה: 

https://reverb.com/item/19475856-aria-pro-ii-csb-380-cardinal-series-short-scale-bass-1984

אריה יפאנית וינטאג' בת 35. 

$350 + $100 משלוח + 17% מע"מ = 1,860 ש"ח ויש אופציה של make offer אז כנראה אפשר להוציא אותה גם בפחות מזה. 

image.png.54444b94ccc52c479c62454960445850.png

ממש זולה... כשאתה קונה משומשות באיביי איך אתה יודע מה הבעיות שלהן, אם אין הפתעות, אם צריך שיפות או הן יהיו לך נוחות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, Sunny כתב:

ממש זולה... כשאתה קונה משומשות באיביי איך אתה יודע מה הבעיות שלהן, אם אין הפתעות, אם צריך שיפות או הן יהיו לך נוחות

במחירים כאלה פשוט קונים, יהיה מה שיהיה. אבל באמת אי אפשר לדעת מה יגיע. כדאי להקפיד לקנות רק ממוכרים ותיקים עם פידבק מושלם אבל גם אז יכולות להיות הפתעות. זה חלק מהמשחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צור חשבון חדש או התחבר לחשבון קיים בכדי להגיב

עליך להירשם בכדי לכתוב תגובה

צור חשבון

פתח חשבון בפורום. זה קל ומהיר!

הירשם לפורום

התחבר

משתמש רשום? התחבר כאן.

התחבר כעת
  • Create New...