Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

ממליץ על טיונר CLIP

nonpoint

Recommended Posts

Peterson StroboCLIP HD

https://www.ebay.com/itm/Peterson-StroboClip-HD-High-Definition-Clip-On-Strobe-Tuner/232373513966?epid=10011375022&hash=item361a8a6eee:g:q18AAOSwcj5ZQsz~

המוצר הכי "זול" והכי קומפקטי של אלופי הטיונרים.

קל ומהיר לשימוש, מסך ואיכות פלסטיק ובניה מעולים, קליפ עם גומי שלא יפגע בבס, אבל עדיין יציב וחזק, מתכוונן לכל כיוון.

הטיונרים הכרומטיים עולים 1-5 דולר, ואין לי מושג לגבי הדיוק שלהם, אבל פטרסון טוענים שבסטרוב הזה קיים דיוק זהה למכשירים האנלוגיים (0.1 cent)

מכיל בין היתר אופציות sweet tune לבס, שמפצה על הדיס-אינטונציה שמתרחשת כשלוחצים מיתר לסריג.

איך עובד סטרוב:

איך עובד הקליפ הדיגיטלי:

מה יש לג'וני קיי, אחד המפיקים הרציניים, להגיד על טיונינג ופטרסון, בתור אדם שאומר שכיוון זה הדבר החשוב ביותר בהקלטה:

29258544_10156335733487427_7600473628508

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את האפליקציה שלהם על האייפון, קולט דרך המיקרופון המובנה של הטלפון.

עובד מעולה ומדוייק להפליא, עד כדי כיוון אינטנציה.

יש לי גם מתאם שלהם שאם אני ממש רוצה אז אני יכול לחבר את המתאם לכניסה של האוזניה בטלפון ולצד השני לחבר PL מהבס או מהגיטרה, בכדי כביכול למנוע רעשי רקע, אבל האפליקציה עושה את העבודה גם בלי זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש אפליקציה חינמית שנקראת שמיעה מוסיקלית בינונית ומטה. ככה גם אם יש סטייה באינטונציה אני לא שומע אותה, ואני גם יכול לנגן על פרטלס בכיף בלי בעיות ובלי סימונים. ואם אני עוצם את העיניים אני גם לא רואה את בני הבית מתכווצים בכאב כשאני מזייף. בקיצור, טיונר זה לחלשים (-;

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, lukatch כתב:

בקיצור, טיונר זה לחלשים (-;

אני רואה את הקריצה ומבין שזה נאמר בהלצה, אבל רק בשביל לחדד, על אותו משקל אפשר להגיד שסימון נתיבים על הכביש זה לנהגים חלשים ואני לא חושב שעליהם (על הסימונים) תוותר כ"כ מהר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד הערה בעניין "טיונר זה לחלשים": כשהייתי צעיר באמת חשבתי ששימוש בטיונר מעיד על שמיעה גרועה, ושמוזיקאים רציניים לא צריכים אותו.  השטות הזאת יצאה לי מהראש אחרי שראיתי בהופעה את ג'ון מקלפלין משתמש בטיונר אחרי כמעט כל קטע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין איזו שיטה לכוון את המיתרים באמצעות מזלג כזה שאיתו מכוונים מיתר אחד ואז אפשר לכוון את כל שאר המיתרים מול אותו מיתר באמצעות אוברטונס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"מזלג" הזה נקרא "קולן" (באנגלית אכן tuning fork), אבל בעידן הטכנולוגי שלנו כמעט אף אחד כבר לא משתמש בו.  אחרי שמכוונים מיתר אחד - ע"י קולן או בכל דרך אחרת - אפשר באמת לכוון את שאר המיתרים באמצעות אוברטונים, אבל בגלל שהכיוון המושווה (equal temperament), שהוא הכיוון העיקרי המקובל בעולם המערבי ב-150 שנים האחרונות, שונה טיפה מהכיוון הטהור (just temperament), הכיוון שיתקבל לא יהיה מדויק במאה אחוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...