Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

בעיית קומפרסור

Jer

Recommended Posts

אהלן חברים,

לפני כמה חודשים קניתי קומפרסור. אני ממעט להשתמש בו בחזרות לצערי כי יש לי איתו קצת בעיות. העניין הוא שבקרוב הלהקה שלי נכנסת להקליט ואני צריך למצוא דרך לפתור את הבעיה כדי שאוכל להשתמש בו בהקלטות.

העניין הוא כזה: יש לי פדאלבורד שמכיל את האפקטים הבאים (לפי הסדר, מהגיטרה ועד המגבר):

MXR DI + Distortion

MXR Bass fuzz deluxe

MXR Envelope filter

Electro Harmonix bass preacher compressor

TC polytune

מה שקורה הוא שאם הקומפרסור עובד, הפעלה של אחד הפדאלים מחרפנת את הסיגנל שיוצא - הוא יוצא לא נקי וגם אחרי שאני מכבה את האפקט הוא ממשיך לעבוד..

יכול להיות ששינוי המיקום יעשה את העבודה? ממה זה יכול לקרות?

אשמח להסברים או לפחות לנסיון להסברים.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג איזה מוזיקה אתה עושה ולפי הבורד זה כנראה איכשהוא קשור לרוק או funk או משהו כזה.

אם הקומפרסור הוא אחרון בצ'יין שלך (שאומר שאתה כבר מכניס אליו אלוהים יודע מה פועל....) הייתי מעיף אותו מהצ'יין לאולפן.

אם להיות כנה, אפילו הייתי מקליט את הבס DI אניוואי לפני כל הצ'יין שלך ואח"כ מוציא שרשרת לפדאלים לעוד ערוץ. פדאלים באולפן (במיוחד לבס) זה משהו שצריך להיות מאוד בהקפדה,

קומפרסורים (אלא אם יש להם תפקיד ספציפי מוזיקלי והם פדאלים באיכות גבוהה) הם מיותרים ברוב המקרים כי לרוב האולפנים (אפילו הפשוטים ביניהם) יש קומפרסורים מצוינים להעביר את הסיגנל שלך בהם ובמקרה הכי קיצוני, הם יעשו את זה במיקס או חס וחלילה ישימו פלאג (כדי להיות ברור אני ממש ציני, פלאגים נשמעים מטורף היום).

קח בחשבון שפדאלים יכולים לא רק להכניס רעש אלא גם לחתוך תדרים (במיוחד נמוכים!) שאי אפשר להחזיר אח"כ באופן שישמע אפילו חצי טבעי. 

בנוגע לצ'יין, קומפרסור אחרי או לפני פאז או דיסטורשן זה סאונד מאוד שונה, אין נכון ולא נכון במקרה הזה. למרות שבמקרה שלך נשמע שבאמת יש בעיה בפדאל (ממשיך לעבוד אחרי שאתה מכבה?) קח בחשבון שלפני הקלטות צריך להיות קצת אנאלי עם הציוד שלך, בדוק את כל הג'אמפרים אם הם באיכות טובה ולא עושים רעש, בדוק אם החשמל שלך מיוצב ולא מכניס רעש לפדאלים או שוב, אל תקליט עם בורד מחובר ישירות, תקליט אותו בערוץ נפרד ותראה מה קורה.... כמובן שזה מאוד תלוי מוזיקלית, יש גם את הז'אנר שמקליט מגבר בס עם מיקרופון (שזה סאונד מעולה לדברים מאוד מסויימים, אבל זה מדפיס הרבה דברים שאין עליהם שליטה). 

אבל בנוגע ספציפית לקומפרסור, אלא אם אתה באמת משתמש בו מוזיקלית ספציפית למשהו (שבמקרה הזה הייתי מתחיל מלהשאיל ממישהו קומפרסור אחר ולראות אם המצב משתנה) ובנוסף מקליט מגבר, הייתי מוותר עליו וסומך על האווטבורד או פלאגים שיהיו לאולפן או לממקסס.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם כל מה שכתב גל.

תנסה עם שנאי מבודד ומיוצב, אם אפשר תנסה עם סוללות ותנסה כמובן גם ראשון בשרשרת. 

אם הבנתי נכון שהקומפרסור ממשיך לעבוד גם אחרי שאתה מכבה אותו אז כנראה שהוא צריך תיקון. 

בכל אופן זה קומפרסור שידוע כמאוד רועש וסביר להניח שבאולפן יהיה משהו שקט ואיכותי יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים תודה על העזרה! לגבי ההקלטות אני באמת אעיף אותו מהצ'יין. לגבי החזרות/הופעות אני אנסה להניע אותו למקום אחר.

tom, הקומפרסור לא ממשיך לעבוד גם אחרי שהוא כבוי. אם הקומפרסור פועל, ונגיד הפעלתי פאז, גם אחרי שאכבה את הפאז (אם הקומפרסור ממשיך לפעול), הפאז ימשיך לפעול. זו הבעיה.

לגבי תיקון, הוא מתפקד ככה מהרגע שהוצא מהקופסא, והוא כמעט וללא שימוש, אז זה לא נראה לי סביר.

בכל מקרה, אני אנסה את הפתרונות שהצעתם. אעדכן בתוצאות.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מאוד מוזר. לא נתקלתי בכזו תופעה אף פעם.

אתה מתכוון שיש רעש לעוד כמה רגעים או שאתה ממש ממשיך לנגן עם סאונד פאז למרות שהפאז כבוי?

האם באיזה שהוא שלב הרעש מפסיק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

אהלן, סליחה על התגובה המאוחרת.

הפאז נשאר לנגן למרות שהוא כבוי בגלל שהקומפרסור פועל.

פירוט קטן של הסיטואציה - מדליק קומפרסור - סאונד נקי. מדליק פאז - סאונד פאזי. מכבה פאז - סאונד פאזי. (כמובן שהקומפרסור עדיין פתוח בשלב הזה).

בקיצור, בעיה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...