Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

בניית בס חדשה

nonpoint

Recommended Posts

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני אוהב שהגוף הוא יחידה בפני עצמה, והצוואר בנפרד.

בנוסף סוואמפ אש זה לא עץ לנק-טרו, אם אבנה אחת זה יהיה על בסיס מייפלים למיניהם ואבוני.

נק טרו עם גוף סוואמפ אש זה כמו פטיש שהידית שלו היא מוט שעשוי מספוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכנה לinserts וקידוחים (סה"כ עם 4 מקדחים שונים - חור בגוף, שקע לחור בגוף (שיתאים לראש הבורג), 11 מ"מ בצוואר כהתחלה, ואז 10.5 מ"מ בצוואר.

אני קודח עם 11 מ"מ קודם, כי מקדחים עם שפיץ מנחה בקצה מגיעים רק בקפיצות של מילימטר, והקדח הסופי 10.5 שמתאים לתבריג הפליז נכנס לתוכו, ומשם הדרך קלה.

אם הייתי משתמש ב10.5 בתור התחלה, במקדחת העמוד, יש לשער שהמקדח או משהו היה זז, כיוון שראש המקדח לא שפיצי.

התבריגים עצמם מיועדים לבורג פלדה עבור מתכת, M6 (קוטר 6 מ"מ).

http://imgur.com/JwBXnOr

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האינסרטים עצמם באיביי, אלה של חברה קטנה בשם EZ LOK

https://www.ezlok.com/

http://www.ebay.com/itm/E-Z-LOK-400-M6-Threaded-Inserts-for-Wood-Installation-Kit-Brass-Includes-6-/152553747088?hash=item2384e97290:g:Y4YAAOSwq1JZHoi-

הכלי שאיתו הברגתי את האינסרט נקרא "ידית למברז", כי בד"כ מחברים אליה מברז לביצוע הברזות. (שלא תחשוב שזה lambrese או משהו)

הוא מחזיק כלי יעודי של EZLOK שנתפס באינסרט לצורך הברגה נוחה שלו לתוך העץ.

מקדחים בחנויות בארץ, במרכז יש את דרור כלי עבודה בפלורנטין, בצפון את שזר.

בארץ לדעתי אין אינסרטים לעץ קשה, יש רק אינסרטי אבץ לערץ רך, לא מתאימים לגיטרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

כמעט עשיתי טעות דרמטית, וקדחתי 3 חורים לפוטנציומטרים, מתוך מחשבה שאפשר להוסיף BLEND לפיקאפ הזה, שמזפזפ בין סליל אחורי לקדמי.

זה כמובן אפשרי, כי כל סליל עומד בפני עצמו, אבל זה היה עושה מהגיטרה ג'ז בס = 2 סינגלים מרעישים, ללא אפקט hum bucking, והיה נותן סאונד שונה לחלוטין מהייעוד של הפיקאפ.

לברטוליני יש שני פיקאפים שנראים דומה - שלי זה DUAL COIL, שני סלילים ארוכים אחד ליד השני, וQUAD COIL, עם 4 סלילים קטנים, שאיתם אפשר ליצור מערך של 2 האמבקרים לאורך (מה שמכונה SPLIT COIL) ואז לאפשר BLEND בין הזוגות.

aaa.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא חשבתי לחבר את הפיקאפ עם מצב אחד בלבד, בפרלל, כדי להחמיא לאופי של הסוואמפ אש והפרטבורד.

פרלל נותן קצת יותר מיד גבוה והרבה יותר טרבל, וחיבור טורי מדגיש בס, מיד נמוך, מיד בינוני, עם יותר אאוטפוט, סאונד יותר אגרסיבי, פעם ניסיתי ולא אהבתי, החזרתי לפרלל אחרי כמה דקות.

הכנתי תרשים קטן להדגמת ההבדלים

34i06d3.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

לי לוקח בערך 40-50 שעות נטו, שבפועל מתפרסות על חצי שנה.

איבדתי את הברגים של הגשר, ו-hipshot שולחים לי באדיבותם סט חדש (בחינם), אז עוד שבועיים ארכיב אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוסט הזה מכיל הרבה דברים:

1. גוף ash שהיה יותר נסיוני, צבעתי וזרקתי.

2. בס "שחורה" שפחות או יותר סיימתי, היא אפילו ניגנה לכמה שעות, אבל: הייתי צריך להחליף כמה חלקי מתכת, והפיניש השחור יצא רך ושריט מדי, ולכן גם היא הועברה למחזור.

3. קחון נסיוני שיצא מעולה, ונמכר למתופף ב200 ש"ח. (קצת מצטער שמכרתי)

4. "קונטרה בס" חשמלית קטנה - התקדמה סה"כ טוב, אבל בשלב מסוים ניסיתי לצבוע בצבע כסף זוהר, זה השתבש, והיא הצטרפה לשאר.

5. הבס הנוכחית, גיטרה רגילה, בלי פיניש מיוחד, ובלי דברים מוזרים, הראשונה שתצא לאור מהפוסט הזה.

ברגע שארכיב אותה יהיו הקלטות ותמונות באיכות טובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן זה מכסה תקופה לא קטנה.

חבל שתמונות נמחקות מהשרת IMGUR די מהר, וכאן בפורום יש הגבלה לכמות התמונות שאני יכול להעלות. מנסה עכשיו את IMGBB, נראה כמה הן יחזיקו.

מצאתי וידאו של מי שקנה את הבס הראשונה שבניתי ב2006:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7/14/2017 at 13:46, nonpoint כתב:

חבל שתמונות נמחקות מהשרת IMGUR די מהר, וכאן בפורום יש הגבלה לכמות התמונות שאני יכול להעלות.

@nonpoint תעשה כמוני, שים בתיקיית פאבליק בדרופבוקס ותעתיק את הקישור משם.

בדרופבוקס אף אחד לא ימחק לך כל עוד אתה לא מוחק בעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יישום שמן לפרטבורד:

השמן של סטיומק מקבל ביקורות מעולות, והוא חומר שנספג ולאחר ניגוב ובאפינג עם בד מתייבש לגמרי (ולא נשאר שמנוני למרות השם)

מאד פשוט לשימוש (אחרי ניקוי פרטבורד).

השתמשתי בו כי לאחר הדבקת הסריגים נשארו כתמי סופר גלו על העץ, והדרך הכי טובה (אבל גם הכי אכזרית) להוריד אותם היא עם אציטון.

אציטון זה חומר אלים מאד כלפי כל פיניש \ עץ, והוא מוריד לגמרי את שכבת השמן הטבעית של העץ (אם זה עץ משומן מטבעו, כמו רוזוודים למיניהם).

במצב כזה העץ הופך לחיוור, ויבש במיוחד בשכבה החשופה שלו, ויישום שמן מחזיר אותו למצב מתאים ומוגן.

20170724_092548.jpg
20476361_10155707802827427_3273847924372

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע משתמשים בסופר גלו, זה דבק מגעיל  (משפריץ, מכתים, נדבק לאצבעות וכו') אין משהו יותר טוב. מה עשו לפני שהמציאו את המפגע הזה?

האם הפרטים לא אמורים להיכנס לחריצים בצוואר בשימוש בפטיש גומי בלבד ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר עם אפשר בלי.

הTHIN נכנס מהר לאן שצריך ולא דולף

http://www.stewmac.com/Materials_and_Supplies/Glues_and_Adhesives/Glues/StewMac_Super_Glues/StewMac_Super_Glue.html

בד"כ בין קצה הסריג לתעלה נשאר קצת רווח, השילוב של דבק, ואבק מהעץ לאחר ליטוש סותם אותו, והדבק אוטם גם בין משטח הפרטבורד לסריג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש :) .זה היה עיצוב אחרי level אגרסיבי מאד על כל הצוואר שמשטח את הסריגים, ומצריך עבודת recrowning מפרכת, פחות מאשר תחזוק סריג קיים.

עדיין צריך למצוא פתרון לנאט - או הtusq השחור שיש כרגע, או חתיכה אחרת שיש לי של graphtech, נאט שמגיע מעוצב ודק מאד, שסה"כ אהבתי אבל יכול להיות שהוא נמוך מדי בשבילי.

http://www.ebay.com/itm/Graph-Tech-TUSQ-Slotted-4-String-Bass-Nut-PQ-1200-00-Graphtech-/301763303574?epid=1201543187&hash=item46427e9896:g:7JQAAOSwB4NWvmKX

רק אתמול למדתי שהחוק הוא מרווח בעובי שטר של דולר, בין הסריג הראשון לנאט, כאשר לוחצים על המיתר בסריג 3. תמיד הייתי מכין נאטים לפי הרגש, וגבוהים מדי בהגזמה.

thumbnail_IMG_20170730_WA0008.jpg
thumbnail_IMG_20170730_WA0009.jpg
thumbnail_IMG_20170730_WA0010.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
  • 2 שבועות מאוחר יותר...

רשימת קניות מסודרת שהכנתי לPREAMP:

Controls (3 LEG POTENTIOMETERS):
100K LOG VOL
25K LOG BASS
25K LOG TREBLE

DIODES:
(2X) 12V ZENER

TRANSISTORS:
(2X) JFET 2N5457

CAPACITORS (by scale)
[nano farad]: 100(2X) , 2.5, 470
[micro farad]: 100, 5, 50
[pico farad]: 300

RESISTORS:
(2X) 100K
(3X) 10K
(2X) 1M
(2X) 5K
750 [ohm]

TOTAL COMPONENTS: 25

MISC:
18X12 MATRIX (LINES CONNECTED on 18's)
WIRES: 8 (4" EACH)

SADOWSKY.png

+ עבודה נוספת על הבס עם פוליאוריטן מבריק (בערך 10 שכבות)

20992863_10155775766357427_6752263173252

ובנוסף את הפיקאפ הנוכחי (משמאל) יחליף פיקאפ שירד ממודולוס, מסוג bartolini deep tone:

20863519_10155775793177427_3246566169070

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...