Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

walking bass articulation

zoharAr

Recommended Posts

כוונתו היא שאצבעות היד הפורטת צריכות להתמקד ב down beats - כפי שהמתופף מנגן רבעים על ה ride. ע"י כך "אנרגיית" הרבעים הארוכים והמלאים (שהם הבסיס לסווינג) אינה מוקרבת לטובת up beats - שיבואו מהיד השניה. 
למה? כי כשהיד הפורטת עסוקה בזה (שטיקים ומשחקים רתמיים על up beats) מתקבלים צלילים חתוכים באורכים שונים עם כל מיני mutes וזה חוטא (חטא נורא) למטרה שלשמה התכנסנו - סווינג.
האמת שסגנונית הוא צודק  --  למרות שזו בסה"כ דעה/גישה אישית שלו. ראיתי את ריצ'ארד בונה עושה בדיוק מה שג'ף ברלין אומר לא לעשות... וזה נשמע כ"כ טוב שבא למות. 
בכל אופן, זה עוד משהו שכדאי לדעת לעשות כדי לקבל אפקט סגנוני מסוים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע על הסדנה / כיתת אמן, אבל ג'ף ברלין יופיע אצלנו בארץ בקרוב (8.10) במסגרת המחווה לג'ק ברוס בפסטיבל יפו ג'אז.  עוד פרטים כאן.

אני לא מצליח להבין את הקטע הזה שמגיעים לארץ אמנים גדולים, ומספחים אליהם נגנים ישראלים. למה עושים את זה? אין תקציבים להביא הרכבים שלמים יחד עם האמנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הנקודה המשמעותית פה בעיני היא: cort??

למה לא. לכל יצרן, גם כזה שמתמקד בגיטרות זולות, יש אפשרות לייצר דגם טוב. הבס שלו נראה מיליון דולר, למעשה זה אחד מדגמי הבוטיק היחידים שלא הייתי מתבייש להופיע איתם בציבור. אין שם כל מיני התעגלויות אורגניות וגיבנת מוזרה ועצים שנראים כמו מחלת עור. והוא גם נשמע טוב. 

הדבר היחיד שמפריע לי הוא ג'ף ברלין בלי השפם-כוכב-פורנו-גרמני-משנות-השבעים שלו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע על הסדנה / כיתת אמן, אבל ג'ף ברלין יופיע אצלנו בארץ בקרוב (8.10) במסגרת המחווה לג'ק ברוס בפסטיבל יפו ג'אז.  עוד פרטים כאן.

פרסמו בפייסבוק איזה סדנת אומן שלו לפני כמה חודשים באירוח מיוזיק סנטר לא יודע מה נהיה מזה מאז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן פורסמה סדנה במיוזיק סנטר - כנראה בגלל שהם יבואני דגם הסיגניצ'ר שלו (שאגב, מחירו ממש לא בשמיים)
מאז שנגנבה הפרסיז'ן הישנה שלו הוא מקפיד לנגן על כלים של חברות לא נוצצות - פיווי , Dean ועכשיו Cort  -  תמיד הוא אומר שזו הבס הכי טובה בעולם ותמיד היא פאסיבית עם פיקאפים (מורחקים זה מזה) של ברטוליני.
השפם שלו הוא אכן אבידה גדולה לתעשיית הווינטאג' פורנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי לא ברור.
הוא מדבר בביקורתיות על תבניות יד שמאל וגם על הצורך בלהתאמן (באופן אקדמי) על תוכן מוזיקלי נטו, ללא הכנסת אלמנטים יצירתיים/קישוטיים - שיש להם מקום בשלב יצירת המוזיקה, אבל לא בלמידת חומר מוזיקלי ואימון.  
כל זה - לשיטתו ואמונתו. 
לא הצלחתי להבין את הקשר בין שני הדברים. הוא לא ממש הצליח להוציא רעיון שלם ברור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין את הקטע הזה שמגיעים לארץ אמנים גדולים, ומספחים אליהם נגנים ישראלים. למה עושים את זה? אין תקציבים להביא הרכבים שלמים יחד עם האמנים?

זה הקונספט של הפסטיבל שהוא בכלל בנוי מהופעת הומאז׳ ולא מחומר מקורי של הרכבים. אבל בדרך כלל סיפוח של נגנים ישראלים עושה טוב בעיקר לנגנים ונותן עוד קצת עבודה לסצינה הדי מובטלת של נגני ג׳אז ברמה גבוהה בארץ. אני גם לא בטוח שלג׳ף ברלין יש כרגע הרכב פעיל, גם הוא נמצא בעיקר בהוראה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבסיסטים שיחסית מתחילים בג'אז הוידאו הזה מצוין כמובן כי הוא יעזור לבנות הרגשה שהיא מאוד safe ולהיות מספיק "סווינגין" כדי לקבל גיגים.

בשלב הבא יש המון גיוון שאפשר ורצוי להשתמש בו באורך צליל אפילו בליין ווקינג שהוא רק רבעים וכשיודעים להשתמש בזה זה משנה מאוד את ההרגשה של ההרכב (בתקווה לטובה).

אני עוד מתלבט ביני לבין עצמי על עולם המושגים שלו שהוא אומר שבסיסט שמנגן סטקטו הוא "הסחת דעת"... זאת דרך מעניינת לחשוב על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק שהוא בחר בדגם רק כדי שלא יגנבו לו אותו...

אני בטוח במאה אחוז שהוא מפחד שיגנבו לו שוב את הבס. הוא היה יכול לקבל אנדורסמנט על כל כלי בעולם. הסיבה היחידה שהוא בוחר חברות קיקיוניות היא הפחד הגדול בו הוא שרוי. לפחות בשעות שהוא ער.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עוד מישהו חוץ ממני היה בהופעה אתמול?  היא היתה ככה-ככה, לטעמי. 

הופתעתי לגלות שני דברים: הראשון הוא שבלי השפם, ג'ף ברלין דומה ל-comic book guy מהסימפסונז, והשני הוא שג'ף ברלין הוא יהודי-ציוני חם. הוא אפילו ניגן את "התקווה" בעיבוד לבס סולו, ובסוף הקטע, מההתרגשות, השתנק והתחיל לדמוע.  נשבע לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...