Jump to content
שים לב! מטעמי אבטחה ההתחברות לפורום אפשרית כעת רק על ידי כתובת האימייל ולא שם התצוגה שלך. ×
iBass Logo

לנגן בס על מגבר של חשמלית,אפשרי?

Leo Nidis

Recommended Posts

חיברתי את הבס לקומבו מנורות  חשמלית genz benz el diablo 60 חוץ מהבעיות הברורות של אי התאמה במידים ובסים עליהם פיציתי באיקיו של הבס קיבלתי אחלה סאונד וגם יש מלא כוח.

קראתי על הנושא ואומרים הכל,מזה שהמגבר יתפוצץ מידית עד שיהרס עם הזמן.ברור שהבעיה היא הרמקול של הקומבו.

השאלה היא האם אפשר להחליף רמקול למשהו שיכול להתמודד טוב גם עם בס וגם עם חשמלית?הרי היו ויש מגברים שהם כללים לכלים רבים כמו laney audiohub למשל.אם כן מי שמבין תמליצו בבקשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפורי אגדות, שום דבר לא יקרה.. ההבדל היחידי אם לא העיקרי הוא בסאונד, קרי לא תקבל סאונד בס קלאסי.. אם אתה יכול לסדר את זה דרך EQ חיצוני (של הגיטרה או פדאל כזה או אחר) אז סבבה.

לא חסרים אמנים שנגנו על מגברי גיטרה, אפילו ג'קו ניגן לא מעט על Roland JC-120.. הבסיסט/זמר של Royal blood מנגן על מגבר גיטרה של פנדר (אם אני לא טועה bassmen מהסדרות החדשות.. אל תטעה מהשם, זה מגבר גיטרה ולא בס) ואני בטוח שיש עוד לא מעט כאלו.

לא מזמן קניתי לגיסי לס לפול ומגבר Fender mustang II, את הגיטרה הבאתי לו ביום ההולדת שלו והמגבר נשאר אצלי עוד בערך שבועיים.. אין יום שלא נגנתי עליו כי יש לו כל מיני פריסטים מגניבים בילט אין כמובן עם בס, מגבר של 20 וואט שנתן לי יותר אאוטפט (על חצי כח) מה-TC 250 שהיה לי באותה תקופה (בפול כח), שום דבר לא נשרף או נהרס או נשבר..

כמו שאמרתי, הסאונד הוא שונה.. אין לך נמוכים בכלל, אם יש לך דרך לתקן את זה אז קדימה הפועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגבר בס ומגבר גיטרה מתוכננים להפיק את המקסימום מהכלי שאליו הם מתוכננים. מגבר בס מתוכנן להדגשה של הצלילים הנמוכים ולכן האלקטרוניקה שלו ובמיוחד הרמקול שלו מתוכננים להיענות מקסימלית בתחום הנמוך של הסקאלה.

גיטרת בס תישמע אחרת בחיבור למגבר גיטרה בדיוק מהסיבות הנ"ל והרמקול בהחלט "ייחנק".

פעולה של החלפת רמקול ללא ספק תתרום   אולם יש להבין שמגבר גיטרה מתוכנן לתחום תדרים אחר לגמרי ולא תקבל מגבר בס פשוט לאחר החלפת הרמקול. זה כבר סיפור אלקטרוני מורכב יותר ודורש טכנאי מיומן והבנה עמוקה במעגלי צליל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע למה ואיך, אבל ניגנתי עם בס על מגבר גיטרה סקווייר קטנצ'יק, ואחרי לא הרבה זמן (=כמה חודשים?) הוא ממש נדפק, הוציא סאונד גרוע ולא היה ראוי להקרא מגבר יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

סיפורי אגדות, שום דבר לא יקרה.. ההבדל היחידי אם לא העיקרי הוא בסאונד, קרי לא תקבל סאונד בס קלאסי.. אם אתה יכול לסדר את זה דרך EQ חיצוני (של הגיטרה או פדאל כזה או אחר) אז סבבה.

לא חסרים אמנים שנגנו על מגברי גיטרה, אפילו ג'קו ניגן לא מעט על Roland JC-120.. הבסיסט/זמר של Royal blood מנגן על מגבר גיטרה של פנדר (אם אני לא טועה bassmen מהסדרות החדשות.. אל תטעה מהשם, זה מגבר גיטרה ולא בס) ואני בטוח שיש עוד לא מעט כאלו.

לא מזמן קניתי לגיסי לס לפול ומגבר Fender mustang II, את הגיטרה הבאתי לו ביום ההולדת שלו והמגבר נשאר אצלי עוד בערך שבועיים.. אין יום שלא נגנתי עליו כי יש לו כל מיני פריסטים מגניבים בילט אין כמובן עם בס, מגבר של 20 וואט שנתן לי יותר אאוטפט (על חצי כח) מה-TC 250 שהיה לי באותה תקופה (בפול כח), שום דבר לא נשרף או נהרס או נשבר..

כמו שאמרתי, הסאונד הוא שונה.. אין לך נמוכים בכלל, אם יש לך דרך לתקן את זה אז קדימה הפועל.

הבסיסט של royal blood מפצל את הסיגנל שלו. אחד הולך דרך אוקטבר (מכוון אוקטבה למעלה) + שלל אפקטים למגבר גיטרה. והסיגנל בס הולך למגבר בס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'קו עדיין ניגן על מגבר גיטרה בחלק מהמקרים, גם אני חטאתי בזה.. יכול להיות שלאורך זמן של נגינה אינטנסיבית (כל יום במשך שעות) בווליום גבוה (מקסימום) יגרם נזק (אותו נזק אגב יכול להגרם גם למגבר בס מן המניין, אם זה עייפות החומר או כל דבר אחר.. תשאלו בעלי חדרי חזרות כמו תחזוקה מגבר שעובד כל הזמן דורש)... אני בספק אם זה המצב פה, אני הנחתי שמדובר על נגינה ביתית במקרה הזה לא אמורה להיות בעיה, כל מקרה אחר זה עניין אחר.

כותב הפוסט מוזמן להגיב על אופן השימוש שלו, לנגינה בבית בכיף (קרי אימון) אין בעיה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

הנושא הזה הועבר לארכיון והינו סגור לתגובות.

• Create New...